yeni Malatyaspor

Guilherme ile Sözleşme Feshedildi

Guilherme ile Sözleşme Feshedildi

Ara transfer döneminde Yeni Malatyaspor en son Karim Hafiz’i kadrosuna dahil ederek kadrosunu güçlendirmişti. Kadrosuna yeni futbolcuları dahil eden Yeni Malatyaspor’da kadrodan eksilen futbolcular da var. Yeni Malatyaspor’un yönetimi Guiherme ile sözleşmesini tek taraflı olarak feshetti. Yeni Malatyaspor’un yönetiminden yapılan açıklamaya göre Guilherme ile Yeni Malatyaspor’un arasında olan sözleşmenin tek taraflı olarak Yeni Malatyaspor tarafından feshedildiği açıklandı.

Guilherme’nin sözleşmesinin tek taraflı feshedilme nedeninin Brezilyalı futbolcunun Trabzonspor ile transfer görüşmesi yapması olduğu tahmin ediliyor. Yeni Malatyaspor’un yönetiminin de bu tahmini doğrular bir açıklama yaptı. Kulüpten yapılan açıklamada Guilherme’nin kendi bilgileri olmadan Trabzonspor ile transfer görüşmesi yapmasının doğru bir davranış olmadığı belirtildi. Açıklamaya yapılan bu davranışın futbol ahlakına uymadığı, Trabzonspor gibi bir kulübe bu davranışın yakışmadığı da eklenmiştir.

Guilherme’nin Trabzonspor’a Transferi

Guilherme’nin sözleşmesinin Yeni Malatyaspor tarafından feshedilmesinden sonra Guilherme’nin Trabzonspor’a transferine kesin gözüyle bakılıyor. Trabzonspor ile görüşen Guilherme’nin bordo mavili ekip ile anlaştığı ve sözleşmeyi imzalamak için Trabzon’a gitti. Trabzonspor Yeni Malatayaspor’a Guilherme’nin transferi için 40 bin Euro fesih bedeli ödeyecek.