Galatasaray Icardi İçin Seferber Oldu

Sarı kırmızılı takım Galatasaray’ın sezon başında kiralık olarak kadrosuna kattığı Arjantinli yıldızı Mauro Icardi ‘nin bonservisini almak için seferberlik başlamış durumda.

Arjantinli yıldızın bonservisini alabilmek için tüm imkanları seferber eden sarı kırmızılı takım da transfer sürecini Erden Timur bizzat kendisi yönetirken Fransız ekibi PSG ‘ den de Mauro Icardi’ nin bonservisini almak için girişimlerine devam ediyorlar.

Bu sezon sarı kırmızılı takımın 23. Şampiyonluğunda büyük pay sahibi olan Arjantinli yıldızın gelecek sezon da sarı kırmızılı formayı giymesini bütün camia istiyor. Teknik ekip de Okan Buruk ‘un da takımda kalmasını istediği yıldız isim için sarı kırmızılılar tüm ilgisini bu transfere kaydırmış durumdalar.

Mauro Icardi transferinde ise yıldız ismin menajeri olan Wanda Nara ile sıkı bir pazarlık halinde süreç devam ediyor. Wanda Nara yıldızı oyuncu için yıllık ve maç başı ücreti ile beraber birçok bonus’ un da içerdiği sözleşmede ekstra primler ile sarı kırmızılı yöneticileri de zorlamaya devam etse de Galatasaray bu transfer için sponsorluk anlaşmasının sart olduğunun farkındalar.

Suudi Arabistan ve İtalya’dan birçok kulüp, 30 yaşındaki futbolcuyu kadrosuna katmak istiyor. Icardi, kararını vermek için acele etmiyor. Tecrübeli golcü, sarı kırmızılıların beklenen fiyatı arttırması durumunda sözleşme imzalamaya sıcak olsa da Galatasaray yönetiminin, Icardi’ye yıllık 7,5 milyon ve bonuslar ile beraber teklifini iletse de Arjantinli süreci ağırdan alıyor.

GALATASARAY ÖNCE FRANSIZ EKİBİ PSG İLE ANLAŞMAK ZORUNDALAR

Sarı kırmızılı takımın peşinde olduğu Arjantinli, yıldız Mauro Icardi Fransız ekibi PSG ile 1 yıl daha sözleşmesi devam ediyor.

Galatasaray ‘In bu sezon 1 yıllığına kiraladığı Arjantinli, yıldız Mauro Icardi ‘Nin güncel piyasa değeri 18 milyon Euro civarında olduğu için, yüksek bonservis bedeli olduğu her açıdan bunu sarı kırmızılı takımın ödemesinin imkanı çok zor.

Güncel piyasa değeri 18 milyon Euro olsa da Fransız ekibi PSG 10 Milyon Euro ‘dan sarı kırmızılı takımı diretmeye devam ediyor. Galatasaray ise son olarak en fazla 8 Milyon Euro gibi bir rakam ile yıldızını sarı kırmızılı takıma kazandırmak istiyorlar.

ICARDİ YILLIK ÜCRETİ VE BONSERVİSİ YÜKLÜ BİR MİKTAR OLACAK

Arjantinli, yıldız Mauro Icardi’ nin menajerliğini yapan Wanda Nara sarı kırmızılı takımdan yıllık 10 Milyon Euro civarında yıllık ücret ve bonuslar ile beraber çok ciddi rakamlar telafus ediliyor.

Sarı kırmızılı takıma hem bonservis bedeli hem de yıllık ücreti ortaya çıkınca önemli bir ücreti sarı kırmızılı takımın ödemesi bir hayli zor olduğundan bu transfer de sponsorluk anlaşması da şart oldu.

Suudi Arabistan ‘ın da bu sezon transfer de önemli bir güç olması ve Icardi’ ye de teklifler götürmesi nedeni ile transfer süreci de tıkanmış durumda.

Sarı kırmızılılar Icardi transferini en az temmuz sonu hatta transfer sürecinin son gününe kadar bitmesi zor gibi.