Beşiktaş Dusan Tadic İçin Bastırıyor

Şu ana kadar sadece bir futbolcuyu kadrosuna katan Beşiktaş, taraftarlarını memnun etmek adına uğraşıyor. Gündemdeki isimlerden birisi Dusan Tadic! Ajax’ın süper starlarından birisi olan deneyimli futbolcu, Beşiktaş’ın transfer listesinin ilk sırasında bulunuyor.

Deneyimli Oyuncu Ajax’a Veda Etti

Avrupa’da transfer dönemi 31 Ağustos 2023 tarihinde sona erecek. Kulüplerin neredeyse 1.5 aylık kısıtlı bir süresi kaldı. Bu durum, oyuncuları ve kulüpleri acele hareket etmeye itiyor. Türkiye’de transfer dönemi Eylül ayının ilk haftalarına kadar devam edecek. Bu yüzden, Türk kulüplerinin biraz daha avantajlı olduğundan bahsedebiliriz.

Dusan Tadic, Avrupa futbolunu yakından takip edenlerin bildiği üzere Ajax ile özdeşleşmiş bir isim! Çok uzun süreden bu yana Hollanda’nın dev kulübünde top koşturan oyuncu, ayrılık kararı aldı. Kariyerinde yeni bir sayfa açmak isteyen oyuncu, çok uzun bir süreden bu yana Ajax yönetimi ile görüşme halindeydi. Hedefi sözleşmesini feshederek boşa çıkmak idi. Deneyimli oyuncu, söz konusu hedefine ulaştı. Ajax, 14 Temmuz 2023 günü resmi internet sitesinden ve sosyal medya hesaplarından bir açıklama yaparak Dusan Tadic’in sözleşmesinin feshedildiğini duyurdu. Oyuncuya hayatının kalan kısmı için başarı dilendi.

Dusan Tadic, sosyal medya hesapları aracılığıyla bir paylaşım yaparak uzun süredir formasını giydiği Ajax’a veda etti. Böylesine büyük bir kulüpte efsane statüsüne gelmenin kendisi için bir onur olduğundan bahsetti. Buradan çok güzel anılar ile ayrıldığını dile getirdi. Günün birinde teknik adam olarak Amsterdam’a dönmenin en büyük hayallerinden birisi olduğundan bahsetti.

Dusan Tadic Transferinde Devreye Fenerbahçe Girdi

Beşiktaş, çok uzun süreden bu yana Dusan Tadic ile ilgileniyor. Oyuncu ve menajeri ile irtibat kurulalı çok oldu. Oyuncu, sözleşmesini feshettiği takdirde Beşiktaş’ın teklifini değerlendirebileceğinden bahsediyordu. Fakat, Beşiktaş, oyuncuya pek tatmin edici olmayan bir teklif yaptı. Hatta, oyuncunun istediği ile Beşiktaş’ın teklif ettiği arasında 2 milyon Euro’luk farkın olduğu söyleniyor.

Tüm bunlar yaşanırken devreye Fenerbahçe girdi. Kadrosunu kaliteli bir kanat oyuncusu ile güçlendirmek isteyen Fenerbahçe, Dusan Tadic’e Beşiktaş’a kıyasla çok daha iyi bir teklif yaptı. Oyuncunun Fenerbahçe’ye imza atmaya daha yakın olduğu söyleniyor.

Dusan Tadic’in İstatistikleri İnanılmaz!

20 Kasım 1988 tarihinde dünyaya gelen oyuncu 1.81 boyunda! Harika bir sol ayağı var. Başta sol kanat olmak üzere hücumun her bölgesinde forma giyebiliyor. Ajax, bu oyuncuyu 2018 yılının Temmuz ayında 13.7 milyon Euro karşılığında kadrosuna kattı.

Dusan Tadic, Ajax’ta geçirdiği beş sezon boyunca toplam 241 maçta forma giydi. Söz konusu maçlarda 105 gol atıp 112 asist yaptı. İstatistikleri ile Lionel Messi ve Cristiano Ronaldo’yu anımsatan deneyimli oyuncu, Süper Lig’de fazlasıyla fark yaratabilecek bir isim! Bu oyuncuyu transfer eden takım, şampiyonluk yarışında bir adım öne geçer.