A Milli Takım’da Ayrılık

A milli takımımız da kaleci antrenörlüğü yapan 42 yaşındaki Alman çalıştırıcı Michael Rechner ile yollar ayrıldı.

A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz’ un ekibinde yer alan ve uzun süredir çalıştığı kaleci antrenörü 42 yaşındaki Alman çalıştırıcı Michael Rechner görevinden ayrıldı.

42 yaşındaki Alman çalıştırıcı Michael Rechner’ in Alman ekibi Bayern Münih’le anlaştığı için görevine devam etmeyeceği için yollarını ayırma kararı aldılar.

A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz ile 1,5 yıldır kaleci antrenörü olarak çalışmakta olan Michael Rechner’ in Almanya’nın Bayern Münih kulübünde kısa süre önce başladığı yeni görevi nedeniyle hem takım hem de milli takım seviyesinde iki takım ile çalışmasının zor olacağından ayrılık kararı aldılar.

42 yaşındaki Alman çalıştırıcı Michael Rechner’ in yerine ise A Milli Takım kaleci antrenörlüğüne 39 yaşındaki Kaleci Antrenörü lisansı bulunana Emrah Karakovan getirildi. Daha önce de A Millî Takım’da çalışmış olan Emrah Karakovan Avrupa şampiyonası elemelerinde Stefan Kuntz’ un ekibinde yer alacak.

A MİLLİ TAKIM TEKNİK KADROSUNU TANIYALIM

A Milli Takım Teknik Direktörlük görevini 60 yasındaki UEFA – Pro lisansı olan Stefan Kuntz yürütüyor.

A Milli takımımız ile 19 Eylül de Şenol Güneş sonrasında takımın başına geçen Alman teknik adam Stefan Kuntz 2024 yılına kadar sözleşmesi bulunuyor.

Alman teknik adam Stefan Kuntz’ un yardımcılığını ise 42 yaşındaki Kayseri’ li UEFA – Pro lisans’ ı bulunan Kenan Kocak yapıyor. Diğer yardımcısı ise 43 yaşındaki UEFA – Pro lisansı Alman Jan – Moritz Lichte yapıyor.

Fiziksel Performans Antrenörlüğünü ise 51 yaşındaki Alman Axel Busenkell yapıyor.

A milli takımımız ile yeniden anlaşarak kaleci antrenörlüğüne başlayan Emrah Karakovan ise Kaleci Antrenörlüğü belgesine sahip.

2024 AVRUPA FUTBOL ŞAMPİYONASI ELEMELERİNE HAZIRLANIYORLAR

Alman teknik adam A milli takımımız ile beraber 2024 Avrupa Şampiyonasın’ da Almanya’ da yer almak için elinden gelenin fazlasını yaparak orada yer almak istiyorlar.

A Milli Futbol takımımız 2024 Avrupa Şampiyonası Eleme maçlarının ilkini 25 Mart’ ta Ermenistan ile deplasman da yapacakları karşılaşma ile start verecekler.

2024 Avrupa Şampiyonası Elemelerinde ise bir sonrakisi sınavı Millilerimizin Türkiye’ de 28 Mart Salı günü Bursa Büyükşehir Stadı’nda Hırvatistan ile karşı karşıya gelecekler.

A milli takımımız bu iki karşılaşmadan da galibiyet ile ayrılarak 2024 Avrupa Şampiyonası Elemelerine hızlı bir giriş yapmak istiyorlar.

İki maçtan da galibiyet ile ayrılmak isteyen A Milli takımımızın sonrasındaki eleme programı ise;

16 Haziran 2023: Letonya – Türkiye,

 19 Haziran 2023: Türkiye – Galler

 8 Eylül 2023: Türkiye – Ermenistan

 12 Ekim 2023: Hırvatistan – Türkiye

 15 Ekim 2023: Türkiye – Letonya

 21 Kasım 2023: Galler – Türkiye ile eleme maç programını tamamlayacaklar.