Adil Gevrek Operasyon Hakkında Konuştu

Spor Toto Süper Lig’de sezonun bitimine haftalar kala Öznur Kablo Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek, gündem yaratacak açıklamalarda bulundu.

Öznur Kablo Yeni Malatyaspor ne yazık ki Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Ahmet Çalık Sezonu’nu hiç de iyi geçiremedi.

Geride kalan 29 haftada hanesine yalnızca 20 puan yazdırabilen sarı kırmızılı Malatya temsilcimiz, Spor Toto Süper Lig puan tablosunun da en alt basamağında yer aldı.

Öznur Kablo Yeni Malatyaspor, bu sezon çıktığı 29 maçın sadece 10’undan puan çıkarabildi. 19 maçta sahadaki rakiplerine mağlup olmaktan kurtulamayan sarı kırmızılı takım, 5 maçtan galibiyetle 15 puan çıkardı. Geri kalan 5 puan da tahmin edileceği üzere beraberlikler sonucunda alındı.

Süper Lig Kaos Sezonu

Öznur Kablo Yeni Malatyaspor’un bu performansından bağımsız olarak yapılan hakem hataları da çok konuşuldu. Öyle ki sadece sarı kırmızılı Malatya temsilcimiz değil, birçok takım bu hakem hatalarından çok çektiler.

Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Ahmet Çalık Sezonu boyunca birçok kez kameralar karşında hakemlerin, Merkez Hakem Kurulu’nun ve Türkiye Futbol Federasyonu’nun yönetiminden şikayet eden başkanlar, yine birçok defa puanlarının gasp edildiğini iddia ettiler.

Üstelik tüm bu iddialar VAR sisteminin olduğu bir ortamda ortaya atıldı. Öznur Kablo Yeni Malatyaspor, belki de bu sezon boyunca hakemlerden en çok çeken kulüplerden biriydi. Başkan Adil Gevrek de bu yüzden sık sık rahatsızlıklarını dile getirdi.

Adil Gevrek Sert Konuştu

adil gevrek

Öznur Kablo Yeni Malatyaspor Kulübü Başkanı Adil Gevrek için bardağı taşıran hamle ise Merkez Hakem Kurulu’nun geçtiğimiz günlerde verdiği karar oldu. Neredeyse hiçbir elle tutulur gerekçe sunulmadan alelacele bir operasyon ile Merkez Hakem Kurulu’nun bünyesinde bulunan tam 13 hakeme görevden el çektirildi.

Bu operasyon sonrasında Türkiye’deki spor medyasında birbirinden ilginç iddialar ortaya atıldı. Bu 13 hakemin içinde 2022 Katar FIFA Dünya Kupası’nda görev alarak rekor kırması beklenen Cüneyt Çakır ve bazı UEFA Şampiyonlar Ligi hakemleri olması da iddiaların çok farklı yerlere uzanmasına sebep oldu.

Hal böyle olunca Öznur Kablo Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek de elbette itirazlarını sıraladı ve “şaibeli lig” vurgusu yaptı.

Bu sezon Öznur Kablo Yeni Malatyaspor’un tam 13 puanını hakemler yüzünden gaspedildiğini söyleyen Adil Gevrek, bu maçların çoğunluğunu Merkez Hakem Kurulu tarafından görevden el çektirilen hakemlerin yönettiğini söyledi.

Böyle bir ortamda lige şaibe düştüğünü iddia eden Adil Gevrek, bunun yanında Spor Toto Süper Lig’de bu sezona damga vurarak bütün rakiplerine ciddi farklar atan Trabzonspor’un emeğini de korudu.

Geçtiğimiz hafta Altay ile oynanan ve takımımızın 1 – 0 kaybettiği karşılaşmanın devre arasında hakem kararları yüzünden sahaya çıkmamayı dahi düşünen Öznur Kablo Yeni Malatyaspor, Altay Spor Kulübü ve taraftarlarına duyulan saygı neticesinde bu kararını gerçekleştirmemişti.

Geleceğin ne getireceğini bilmediğimiz ligde yine hakemlerin fahiş hataları olursa bu karar başka maçlarda gerçekleştirilebilir. Yaşayıp göreceğiz…