Beşiktaş’ta Şenol Güneş Devreye Giriyor

Spor Toto Süper Lig’in 13. haftasında oynanan Galatasaray derbisinde, rakibinin her alanda gerisinde gözüken Beşiktaş takımında teknik direktör Şenol Güneş devreye giriyor. Maç esnasında birçok oyuncusunun adalesinde sorun yaşaması da tecrübeli çalıştırıcıyı bir hayli düşündürüyor. Önümüzdeki hafta Ziraat Türkiye Kupası 4. Tur’da oynanacak olan Serik Belediye ve 14. haftada oynanacak Antalyaspor maçından sonra Şenol Güneş, takıma yeni sezon kampı seviyesinde bir çalışma yaptırmayı düşünüyor.

2022 Dünya Kupası nedeniyle lige verilecek olan 45 günlük arada takımın eksikliklerini gidermeye çalışacak olan Güneş, ligin kalan bölümünde ağırlığını hissettirmek ve bambaşka bir Beşiktaş izletmek istediğini kamuoyuna ifade etti.

Haydi Takım, Kampa!

Geçtiğimiz hafta Valerian Ismael’den boşalan teknik direktörlük koltuğuna oturan Şenol Güneş, ilk maçında Ümraniyespor’u adeta rencide edici bir skorla 5-2 mağlup etmeyi başarmıştı. Ancak 5 Kasım Cumartesi akşamı oynanan Galatasaray derbisine her ne kadar yüksek bir konsantrasyonla çıkılsa da maç içerisinde beklenen reaksiyon ve tepkiler gösterilmedi ve Beşiktaş sahadan 2-1 mağlup olarak ayrıldı.

Karşılaşma esnasında, bilhassa savunmadaki koordinasyon eksiklikleri, orta sahada Galatasaray’ın sert oyununa karşı yumuşak bir tutumla cevap verme problemi, özellikle son tercihler ve son vuruşlarda da problem görünmesi nedeniyle Şenol Güneş devreye giriyor. Türkiye Kupası 4. Tur maçında Çarşamba akşamı oynanacak olan Serik Belediye ve ve Süper Lig’in 14. haftasında 13 Kasım Pazar günü oynanacak Antalyaspor karşılaşmalarından mutlak galibiyetle ayrılmayı planlayan Şenol Güneş, daha sonraki periyotta lige verilecek olan Dünya Kupası arasında otoritesini uygulayacak. Başarılı çalıştırıcı, 1 aydan fazla sürecek olan milli arada, takımını adeta yeniden kampa alacak ve bütün problemlerin üzerinde tek tek duracak.

“Zaaflarımız Çok Fazla”

Siyah beyazlıların yeni Teknik Direktörü Şenol Güneş, hafta sonu oynanan Galatasaray derbisi sonrasında düzenlenen basın toplantısında takımdaki problemleri tek tek anlatmış ve şu şekilde ifade etmişti:  Şu anda eldeki oyuncularla oynayacaklarını, transfer dönemine daha çok vakit bulunduğunu vurgulayan tecrübeli teknik direktör, şu anda en büyük sıkıntının sağ ve sol stoperlerde olduğunu beyan ederek O bölgelere mutlaka bir hamle yapmaları gerektiğini dile getirdi.

Orta saha ve hücumdan daha önemli noktalar olduğunu söyleyen Güneş, eldeki mevcut oyuncularla istediklerini yapmak istediğini,  Antalya ve Serik maçlarında takımın zorlanabileceğini, çünkü  genel bir zorlanma olduğunu dile getirdi. Galatasaray derbisinde daha diri kalabilmeyi başarabilselerdi, rakibin daha az gelmesine izin verebileceklerini de ifade eden tecrübeli teknik direktör, bu konuda eksikliklerinin olduğunu, bunun da çalışmayı gerektiren bir konu olduğunu ve bu konular üzerinde çalışacaklarını dile getirdi. Zamanla takımım oturacağını, oyuncu verimini sağladıkları takdirde sorun olmayacağını, ancak verim alamazlarsa bir şeyleri değiştireceklerinin altını çizerek savunmadaki zaaflarının daha fazla olduğunu söyledi.