Cihat Arslan Mucizenin Peşinde Düşecek

Spor Toto Süper Lig’de teknik direktör Cihat Arslan ile yeni bir sayfa açmaya çalışan Malatya takımımız mucize peşinde.

Öznur Kablo Yeni Malatyaspor, Spor Toto Süper Lig’de geçen hafta bu sezonun en flaş ekiplerinden biri olarak gösterilen ve kadrosunda birçok yıldız isim olan Adana Demirspor’u ağırladı.

Maç öncesi neredeyse bütün otoriteler maçın Adana Demirspor galibiyetiyle biteceğine dair görüş bildirmişlerdi. Buna karşın futbol, bir kez daha sahada oynanamadan sonucunun asla belli olmayacağı bir oyun olduğunu kanıtladı.

0 – 0 biten ilk yarının ardından ikinci yarıya iki takım da kendilerine galibiyeti getirecek golü bulmak için çıktı. Dakika 77’de sahneye çıkan Mounir Chouiar, attığı golle birlikte bu arayışı Öznur Kablo Yeni Malatyaspor lehine sonlandırdı.

90 dakika bitimine kadar maçta başka gol olmayınca Öznur Kablo Yeni Malatyaspor, yeni teknik direktörü Cihat Arslan önderliğinde hanesine çok önemli bir 3 puan yazdırmış oldu.

Cihat Arslan Mucizeyi Gerçekleştirmeye Çalışacak

cihat arslan

Spor Toto Süper Lig ve Spor Toto 1. Lig’de daha önce birçok kulüpte çalışan Cihat Arslan, son olarak Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Ahmet Çalık Sezonu’nda Kasımpaşa’nın başına geçmişti.

19 Ağustos 2021’de başlayan Kasımpaşa Teknik Direktörlüğü görevinde sadece 9 maç kalabilen teknik direktör Cihat Arslan, bu süreçte 0.56 puan ortalaması yakalayınca görevden ayrılmıştı.

Şimdi çok zor durumda olan Öznur Kablo Yeni Malatyaspor ile bu ortalamanın çok üstüne çıkması gerektiğini şüphesiz o da biliyor. Bu yolda belki de en kritik galibiyetlerden birini alan Cihat Hoca önderliğindeki sarı kırmızılı camiamız, deneyimli teknik direktöre güveniyor.

An itibariyle Spor Toto Süper Lig puan tablosunda 20’nci sırada bulanan sarı kırmızılı takımımızın üzerinde geçmesi gereken 3 takım bulunuyor.

Bu takımlar arasından Göztepe’nin 27, Altay’ın 26 ve Çaykur Rizespor’un 23 puanı var. Öznur Kablo Yeni Malatyaspor’un ise ne yazık ki sadece 20 puanı bulunuyor.

Altay Maçı Çok Kritik

Spor Toto Süper Lig’de kalma adına önümüzdeki haftada çok ama çok kritik bir maç Öznur Kablo Yeni Malatyaspor’u bekliyor.

Bu maç öncesinde basın mensuplarına demeçler veren teknik direktörümüz, gelecek hakkında oldukça umutlu konuşarak geçtiğimiz hafta Adana Demirspor maçını referans olarak alabileceklerinin sinyalini verdi.

Takımın antrenmanlarda sıkı bir şekilde çalıştığı ve Adana Demirspor galibiyetinin belirli bir özgüven kazandırdığı da görüldü.

Yeni teknik direktörlerinin önderliğinde aldıkları bu galibiyetle silkinip kendilerine gelen oyuncular, Cihat hocanın antrenman metotlarına uyum sağlamaya çalışıyorlar. Antrenmanlara tüm oyunculardan önce gelen ve herkesten sonra çıkan teknik direktörümüz ise bu anlamda oyuncularına örnek oluyor.

Takımın en büyük sorununun mağlubiyetlere alışkanlık olduğunu belirttiği açıklamasında bunu aşmak için çok çalıştıklarını söyleyen Öznur Kablo Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü’nün bu açıklamaları sonrasında taraftarlar da umutlandı.

Ancak elbette iş açıklamalarda değil sahada çözülecek. Bunun için de sarı kırmızılı takımımızın önündeki maçlarda seri puanlar alması şart.