Cueva Affediliyor

Yeni Malatyaspor, Süper Lig’de geri kalan 17 haftada 21 puan toplayarak orta sıralarda yer alırken devre arası transferleri başladı.

Yeni Malatyaspor’un sezon başında transfer ettiği fakat sezon içerisinde disiplinsiz davranışları nedeni ile transfer döneminin ilk hedefi haline gelen Cueva’nın affedilmesi gündeme geldi.

Disiplinsiz davranışları nedeni ile kadro dışında kalan Perulu oyuncu Christian Cueva’nın affedilmesi haberleri ile gözler Yeni Malatyaspor’a çevrildi.

Daha öncesinde disiplinsiz hareketleri nedeni ile kadro dışında bırakılan Perulu oyuncunun kendisi ve eşi bu duruma büyük tepkiler vermişti.

Yeni Malatyaspor son maçlarda kendini toparlamaya başladı. Süper Lig’in 17. Haftasına gelene kadar 21 puan toplayarak üst sıralara çıkma yarışına emin adımlarla devam ediyor.  Konuya ilişkin Sivasspor maçı sonrasında Yeni Malatyaspor kulüp başkanı Adil Gevrek açıklama yaptı.

Cueva’nin futbolcuları olduğunu ve durumunu oturup konuşacaklarını söyledi. Perulu oyuncunun affedilmesine Teknik Direktör Hamza Hamzaoğlu’nun da sıcak baktığını ve yıldız futbolcu ile önümüzdeki günlerde görüşmeler yapacaklarını belirtti.

Perulu yıldızın menajeri ise geçtiğimiz günlerde Christion Cueva’nın, sarı siyahlı kulüpteki durumu ile ilgili olumlu açıklamalar yaptı.

“Türkiye’ye Gelince Konuşacağız”

Yeni Malatyaspor Kulüp Başkanı Adil Gevrek ise Sivasspor maçı sonrasında gazetecilere açıklamalar yaptı. Daha sonra kendisine Christiana Cueva yönünde bir gelişme var mı sorusu sorulduğunda ise futbolcunun izinli olduğu ve önümüzdeki günlerde Türkiye’ye döneceği belirtildi.

Futbolcu geldiğinde teknik heyet, yönetim kurulu ve sportif direktör ile bir araya gelecek olan yıldız futbolcu ile konuşularak net bir karar verilecek.

Diğer yandan transfer sürecin ilişkin, Yeni Malatyaspor’un genç oyuncular ile ilgili girişimleri devam ediyor.

Geçen yıl Yusuf gibi genç bir futbolcuyu Türk futboluna kazandıran Yeni Malatyaspor bu sezonda genç ve yetenekli isimleri Türk futboluna kazandırmak istiyor.

Disiplinsiz Davranışları Nedeni ile Kadro Dışı Kaldı

Daha öncesinde kulübün yaptığı yazılı açıklamada, futbolcunun teknik direktör Hamza Hamzaoğlu’nun raporu ve istediği üzerine disiplinsiz davranışları nedeni ile kadro dışı bırakıldığı açıklanmıştı.

Perulu oyuncunun kadro dışı kalmasının ardından eşinden ise sert bir tepki gelmişti. Hamza Hamzaoğlu’nun, Güney Amerikalılar ile bir probleminin olup olmadığını sorgulayan paylaşımlar yapan futbolcunun eşi sosyal medyanın gündemine gelmişti.