Jorge Jesus’tan Transfer Açıklaması

Fenerbahçe, kendi sahasında hazırlık maçında karşılaştığı köklü La Liga ekiplerinden Rayo Vallecano’yu 3-1’lik skor ve güzel bir oyunla mağlup etti. Maçın ardından basın mensuplarının karşısına çıkan Fenerbahçe’nin başarılı Teknik Direktörü Jorge Jesus, maça ve gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. İlk hazırlık maçlarına çıktıklarını söyleyen Portekizli, 4 hafta boyunca hazırlık maçları yapacaklarını, oyuncuların maç ritmini kaybetmemeleri gerektiğini, bu anlamda oynadıkları hazırlık maçlarının çok önemli olduğunu vurguladı.

İlk yarı iyi performans sergilediklerini ancak kolay bir gol yediklerini dile getiren Jorge Jesus, ilk yarı oyuna hükmettiklerini ancak skora hükmedemediklerini yapmış olduğu değişikliklerle performansın yukarıya çıktığını, bir hazırlık maçı da olsa kazanmanın önemli olduğunu, en önemli şeyin sakatlık yaşamamak olduğunu ve Pedro’nun sakatlığının hiç iyi olmadığını, keyif kaçırıcı bir durum olduğunu dile getirdi.

Maçın ikinci yarısındaki penaltı pozisyonunda sakatlanarak oyundan sedye ile çıkan Pedro hakkında yöneltilen soruya Jorge Jesus, lige verilen 4-5 haftalık aranın kendileri açısından ve sakatların geri dönmesi açısından iyi olacağını düşündüklerini, King, Lincoln ve Mert Hakan’ın bugün oynadıklarını, ancak 2 sakat oyuncuları daha olduğunu, Pedro’nun durumunun ciddi olmadığını temenni ettiğini, oyuncunun hastaneye gittiğini ve testler yapılacağını, yapılacak testlerden sonra bilgi sahibi olacaklarını dile getirdi.

“Transfer Döneminde Defansı İyileştireceğiz”

Ocak transfer döneminde savunma hattına takviye yapacakları mesajını veren Portekizli, şu anda Fenerbahçe’nin yabancı sınırı sebebiyle kontenjanının dolu olduğunu, birini transfer edebilmeleri için yazılmış oyunculardan birinin gitmesi gerektiğini, Lemos’un bugün oynadığını, defans hattında çok fazla çözümleri olmadığını, Lemos’un, yaklaşık 5 aydır oynamadığını, zaman zaman zorluk yaşadığını ancak bunun normal olduğunu ifade etti.

Transfer sezonu açıldığında ne olacağına bakacaklarını belirten başarılı teknik adam, Bruma ve Lemos’un, kadroda yazılmadığını, onların yazılması için birilerinin gitmesi gerektiğini, Bugün de savunmada sayı olarak sıkıntı yaşadıklarını gördüklerini, Peres’in sakat, Serdar’ın da zaman zaman sakatlık yaşayabildiğini, şampiyon olabilecek 5-6 takım olduğunu, Avrupa’da son 16 turunda bulunduklarını ancak başarının bedelinin bu olduğunu eğer haftada bir maç yapmış olsalardı sık sık sakatlık yaşanmayacağını ve transfer döneminde defansı iyileştirmelerinin çok açık bir gerçekolduğunu ifade etti.

“Çok Daha İyi Olacağız”

Dünya Kupası nedeniyle lige verilen arada performanslarını yukarı çıkarmak adına sıkı bir şekilde sürekli çalıştıklarını belirterek, bu dönemde sadece kendilerinin değil bütün takımların performanslarını yukarı çekebilmek için çalıştıklarını, Fenerbahçe’nin de bu anlamda idmanlarını en sıkı şekilde sürdürdüğünü,  yapılan hataları giderip üst seviyelere çıkmak adına çalıştıklarını ifade etti.

Bütün teknik direktörlerin bu arayı iyi bir şekilde değerlendirdiğini vurgulayan Portekizli çalıştırıcı, Lig başlayınca takımların seviyelerini göreceklerini, her gün her antrenmanda çalışmalarını sürdürdüklerini, hem bireysel hem de kolektif anlamda iyi bir noktaya geleceklerine inandığını ifade etti.