MALATYASPOR TEHLİKE BÖLGESİNE DÜŞTÜ 20 KASIM

Yeni Malatyaspor takımı Spor Toto Süper Lig’in 13. Haftasında deplasmanda GZT Giresunspor’un konuğu oldu. Maça iyi başlayan fakat baskın ruhunu devam ettiremeyen Yeni Malatyaspor takımı penaltı golünü kendi kalesinde görünce rakibine karşı tek golle mağlup oldu.

Mçaın penaltı golü 70. Dakikada FousseniDiabate kaydetti. Bu golle Girezunspor takımı 3 puanı kazanırken konuk takım Yeni Malatyaspor ise 13 puan kaldı ve tehlike bölgesine düştü. Yeni Malatyaspor için artık tehlike çanları çalıyor ve bu durumu değiştirmek için diğer haftalarda mücadele edecek.

MALATYASPOR’DA SUMUDICA İYİ GELEMEDİ

Yeni Malatyaspor takımının yeni teknik direktörü MariusSumudica takıma çok iyi puanlar getiremedi. Henüz daha galibiyet serisi ya da istikrarlı bir performans sağlayamayan teknik hocanın nasıl bir yol haritası çizeceği merak ediliyor.

Yolculuk böyle devam ederse Yeni Malatyaspor takımı gelecek sezon Spor Toto Süper Lig’de değil Spor Toto 1. Lig’de mücadele edecek. Yeni Malatyaspor takımının bir an önce kendisini düzeltmesi ve puanları toplaması gerekiyor.

Tehlike bölgesine düşen takımların psikolojisi otomatik olarak çöküyor ve maç kazanma psikolojisi, zorunluluğu olduğu için performanslarında düşüşler oluyor. Şu an için tehlike bölgesinin ilk sırasında yer alan Yeni Malatyaspor takımı kalan haftaları nasıl değerlendirecek merak ediliyor.

Ocak ayında başlayacak olan devre arası transfer dönemine kadar kendi sıralamasını ilk 10’a kadar yükseltmek isteyen Yeni Malatyaspor takımı için işler zor. Henüz daha 13. Hafta tamamlanmadığı için 17. Sırada olan Yeni Malatyaspor takımı belki de haftanın sonunda daha da düşecek belli değil.

MALATYASPOR’DA GALATASARAY HAZIRLIKLARI ERKENE ALINDI

Bu riski ortadan kaldırmak için Yeni Malatyaspor takımı bir an önce artan bir grafiğe sahip olmak istiyor. Hem taraftarına hem sponsorlarına hem de yönetimine verdiği sözü tutmak isteyen Yeni Malatyaspor’un teknik ekibi ve oyuncuları için kalan haftalar zorlu geçecek gibi duruyor.

Spor Toto Süper Lig’in 14. Haftasında Yeni Malatyaspor takımı kendi evinde Galatasaray’ı konuk edecek. Galatasaray karşısında mutlak bir galibiyet arayacak olan Yeni Malatyaspor takımı için hazırlıklar erken başlayacak gibi duruyor.