Valerian Ismael Sergen Yalçın’ı ve Şenol Güneş’i Geride Bıraktı

Beşiktaş’ta bir kısım taraftarın ve birçok spor otoritesinin eleştirisine mağruz kalan Valerian Ismael, Süper Lig’in 2022-2023 sezonunun ilk 9 haftasında hanesine yazdığı 18 puanla Şenol Güneş’i ve Sergen Yalçın’ı geride bıraktı. Beşiktaş kulübünde Fransız teknik adamın geleceği hala tartışılırken kara kartal geçtiğimiz 6 sezonun en iyi lig başı istatistiğine imza attı. Siyah beyazlıların teknik direktörü Valerian Ismael, geride bıraktığımız 9 hafta baz alındığında 18 puan toplayarak Beşiktaş’ı şampiyon yapan teknik direktörler Şenol Güneş ve Sergen Yalçın’ı sollamayı başardı.

Siyah beyazlı takımda teknik patron Valerian Ismael oyun sistemi ve ilk yarılardaki yakaladığı skor avantajını ikinci yarılarda kaybetmesi nedeniyle haftalardır eleştiri oklarının hedefinde bulunuyor. Fransız hoca geldiği günden beri eleştirilse de kulübün önceki teknik direktörleri Sergen Yalçın, Abdullah Avcı ve Şenol Güneş gibi başarılı isimleri geride bırakmayı başardı. Bu sezon Süper Lig’de 18 puan toplayan kara kartal, 9. haftalar baz alındığında geçtiğimiz 6 sezonda en çok puan elde ettiği sezonu yaşıyor. Valerian Ismael’in istatistiklerine bu anlamda en çok yaklaşan isim ise 2021-2022 sezonu ilk 9 haftasında 17 puan toplayan Sergen Yalçın olmuştu.

Yönetim Takımın Performansından Memnun

Siyah beyazlılar Süper Lig’in ilk 9 haftasında topladığı 18 puan ile Adana Demirspor ve Konyasporla beraber zirvede yer alıyor. Hal böyle olunca yönetim de takımın ligdeki sıralamasından oldukça memnun. Her ne kadar bir kısım taraftar ve spor otoriteleri Fransız teknik adamla yolların ayrılması gerektiğine inansa da, Beşiktaş yönetimi bu konuya kesinlikle sıcak bakmıyor.

Bu sezon diğer rakiplerinin de son derece güçlü ve iddialı kadrolara sahip olması, şampiyonluk adaylarının bir hayli fazla olmasına rağmen Beşiktaş kulübü gerek kadro olarak gerekse de performans olarak tahmin edilenin ötesinde bir efor sarf ediyor. Bu sonuçlarla siyah beyazlı yöneticiler takımlarına ve hocaları Valerian Ismael’e güvendiklerini ifade ettiler.

Beşiktaş’ın Son 6 Sezonundaki 9. Hafta Performansları

Beşiktaş takımında 9. Haftalar baz alındığında son 6 sezonun performansları şu şekilde ortaya çıkıyor:

Şenol Güneş Yönetiminde;

2017-2018 sezonu ilk 9 hafta 15 puan

2018-2019 sezonu ilk 9 hafta 15 puan

Abdullah Avcı Yönetiminde;

2019-2020 sezonu ilk 9 hafta 12 puan

Sergen Yalçın Yönetiminde;

2020-2021 sezonu ilk 9 hafta 16 puan

2021-2022 sezonu ilk 9 hafta 17 puan

Valerian Ismael Yönetiminde;

2022-2023 sezonu ilk 9 hafta 18 puan

Bu sonuçlarla kara kartalın son 6 sezonunda en çok puan toplayan teknik direktör ünvanı Fransız Valerian Ismael’in olmuş oldu. Fransız teknik adamın sonraki haftalarda göstereceği performans merakla bekleniyor. 10. haftada İstanbul Vodafone Park Stadyumu’nda son şampiyon Trabzonspor’u ağırlayacak olan Beşiktaş’ın bu maçı mutlaka kazanmak için sahaya çıkacağı ve Fransız teknik adamın takımını bu yönde hazırladığı gelen haberler arasında.