Yeni Malatya – Bodrumspor Maçının Ardından

Spor Toto 1. Lig’in 20. haftasında Yeni Malatya ile Bodrumspor takımları, Yeni Malatya Stadyumu’nda kozlarını paylaştı. Ligin ikinci yarısında takımın başına Yılmaz Vural’ı getiren Malatya yönetimi, transfer yasağı nedeniyle kadrosunu güçlendiremedi. Ancak Bodrumspor ise halihazırdaki güçlü kadrosuna 3 önemli takviye yaparak sezonun ikinci yarısına giriş yaptı. Mücadelenin ilk yarısı 32. dakikada Kenan Özer ve 45+4. dakikada Yakup Alkan’ın (p) karşılıklı golleriyle 1-1 sonuçlandı. İkinci yarıda ise konuk ekip adına 71. dakikada Koray Kılınç ve 90+10. dakikada Gökdeniz’in golleri geldi ve maçı Bodrumspor 3-1 kazanmayı başardı.

Spor Toto 1. Ligin 20. haftasında Yeni Malatyaspor’u deplasmana 3-1 mağlup eden Bodrumspor’da teknik direktör İsmet Taşdemir, düzenlenen basın toplantısında üç puan aldıkları için mutlu olduğunu belirtti. Kendileri için her maçın önemli olduğunun altını çizen Taşdemir, hocası değişmiş bir takımın, hava katacağını bildiklerini, ilk yarı golü bulduklarını, daha sonraki süreçten hiç memnun olmadığını, inanılmaz pas hataları yaptıklarını, topun kendilerinde birazcık kalmasının belki de maçı çok erken kopartabileceğini, maalesef onu yapamadıklarını, dolayısıyla golü bulduktan sonra devre bitene kadar ki oyundan memnun olmadığını, ikinci yarının başında çok net bir gol pozisyonu verdiklerini, daha sonra bütün ipleri ele aldıklarını düşündüklerini, doğru geçişlerle skoru da bulduklarını, önemli bir maç ve deplasmanda kazandıkları için çok mutlu olduklarını ifade etti.

Yılmaz Vural: Futbol Sadece İyi Oynayanın Kazandığı Bir Oyun Değil

Yeni Malatyaspor’un çiçeği burnunda teknik direktörü Yılmaz Vural ise, sahada hatalar yaptıklarını, sonuç olarak bakıldığında oynanan futboldan memnun olduğunu, 76. dakikada yenilen golün takımın gardını düşürmediğini, İyi oynadıklarını, pozisyon bulduklarını, sonuçlandırabilselerdi kazanacaklarını, futbolun sadece iyi oynayanın kazandığı bir oyun olmadığını, az yanlış yapanın, birlikte davrananın kazanmaya daha yakın olduğu bir oyun olduğunu, maçın ardından çocuklarla konuştuğunu, demoralize olacak bir şey olmadığını, kaybetme haklarının bulunduğunu, yalnız 10 maç kazanmak zorunda olduklarını dile getirdi. Sahada yaptıkları değişikliğin sonuç getirmediğine dikkat çeken Vural, kazanmayı çok istedikleri bir maçı maalesef kaybetmiş olduklarını, ellerinden geleni yapacaklarını, ciddi bir maçta ilk defa oyuncularını görmüş olduğunu, yaptıkları seçimlerin doğru olup olmadığını gördüklerini ve oyuncularla bir tık daha tanımış olduklarını dile getirdi.

Yeni Malatya

“Yaptığımız İtirazı Federasyon Değerlendiriyor”

Takımın 3 puanını silinmesiyle ilgili yöneltilen soruya ise Vural, yaptıkları itirazı federasyonun değerlendirdiğini, o konuda beklemede olduklarını, ancak maça dönecek olursa top kaybetmenin bu takımın bir özelliği haline gelmiş olduğunu, çok çabuk oynamaya çalıştıklarını ama sonuç vermediğini, her antrenmanda en az 20 dakika topun kendilerinde kalmasıyla ilgili çalışma yaptıklarını, bir dakikada hemen sorunun çözülmediğini, bir yerde iyi oynarken yapmamak gereken şeyler olduğunu, top kaybı, bireysel hata gibi sorunların çözülmeyecek şeyler olmadığını dile getirdi.