Yeni Malatya Eski Başkanına Şok Suçlama

Yeni Malatyaspor kulübünün eski başkanı Adil Gevrek’in başkanlık dönemindeki bazı evraklar ortaya çıktı. Takımın başarılı oyuncusu Youssouf Ndayishimiye’nin Başakşehir takımına transfer sürecinde ‘sonraki satıştan alınması gereken yüzde 20’lik payın’ Başakşehir takımına 350 bin Euro karşılığında verildiği iddia edildi. Üstelik elde edilen 350 bin Euro’nun da eski başkan Adil Gevrek’e ait iki şirketin hesabına aktarıldığı belirtildi.

Spor Toto 1. Lig takımlarından Yeni Malatya’da tam 8 sene başkanlık görevi yapmış olan Adil Gevrek ile ilgili belgeler gündeme bomba gibi düştü. Kulübün Basın Sözcüsü Ramazan Yeşilova, eski başkan  Adil Gevrek dönemine ait bazı belge ve sözleşme detaylarını basın ve kamuoyu ile paylaştı. Yeşilova, kendilerinden önceki yönetimin Youssouf Ndayishimiye’yi 2 Milyon 150 Bin Euro karşılığında Başakşehir kulübüne sattığını belirtti.

Satış sözleşmesi ile ilgili oyuncunun ikinci satışından Yeni Malatya kulübüne yüzde 20’lik bir payın söz konusu olduğunu söyleyen Ramazan Yeşilova, bu konuyu araştırdıklarında karşılarına çok garip olayların çıktığını iddia etti. Eski yönetimin, Youssouf Ndayishimiye’nin sonraki satışından pay olarak kulübün kasasına girmesi gereken yüzde 20’lik hissenin 20 Ocak 2022 tarihinde Başakşehir Kulübü’ne 350 bin avro karşılığında devredildiğini söyleyen Yeşilova, gelen 350 bin euronun da sadece 50 binlik kısmının kulüp menfaatlerinde kullanıldığını, kalan 300 bin euroluk kısmının ise Adil Gevrek’e ait güvenlik ve temizlik şirketinin hesaplarına aktarıldığını dile getirdi.

Gevrek Yönetiminin Vicdanı Rahat Mı?

Hizmet ettiği Yeni Malatya kulübünün haklarını savunmak için tüm araştırmaların dikkatlice yapıldığını bildiren Yeşilova, Adil Gevrek yönetiminin çok profesyonel bir şekilde ve herhangi bir açık vermeden adımlar attığını söyledi. Kendilerinin de hukuken ne yapmaları gerekiyorsa mutlaka yapacaklarını dile getiren Yeşilova, resmi olarak her şeyin kılıfına uydurulduğunu, ancak esas önemli olan şeyin vicdan olduğunu beyan etti. Sözlerine devam eden Basın Sözcüsü Yeşilova, Yeni Malatya’yı her zaman şeffaf ve samimiyetle yöneteceklerini belirterek burada bulundukları süreç boyunca var güçleriyle çabalayacaklarını söyledi.

Yeni Malatya maçlarında simitçinin bile simit satarak bilet aldığı paraları kendi şirketine aktarmanın nasıl bir aklın ürünü olduğunu sorgulayan Yeşilova, sonra da bu kulübü 400 Milyon TL gibi bir borca batırıp hiçbir şey yokmuş gibi davranmanın şaşkınlığı içerisinde olduğunu vurguladı. Bu konularla ilgili sadece Adil Gevreği değil, Gevrek yönetiminin vicdanını sorguladığını belirtti.

Youssuf Ndayishimiye Kulübün Borç Yükünü Ciddi Oranda Hafifletebilirdi

Yeşilova, Youssouf Ndayishimiye’nin günümüz şartlarında olası satışının 8 ila 10 Milyon Euro arasında olduğunu, oyuncunun satışından gelebilecek olan yüzde 20’lik payla kulübün borç yükünü ciddi orandan hafifletebilecek bir ortama sahip olabileceklerini belirtti. Kulübün mali yapısının zaten çok sancılı olduğunu, böyle bir ortamda bu satışın nasıl yapıldığını akıllarının almadığını dile getiren Yeşilova, Adil Gevrek’in çok art niyetli ve görevinin biteceğini hesaplayarak bu girişimlerde bulunduğunu yaptığını iddia ederek bir Malatyalı olarak çok üzüldüğünü ifade etti.