Yeni Malatyaspor

Yeni Malatyaspor Denizli Deplasmanında

Lig maçlarında aldığı yenilgilerle lig sıralamasında 13. Sıraya düşen Yeni Malatyaspor 24. Hafta maçında 01 Mart Pazar günü (yarın ) Denizlispor ile karşılaşacak. Yeni Malatyaspor’un tek hedefi ve tek düşüncesi deplasmanda Denizlispor ile oynayacağı maçtan 3 puan almak olacaktır. Son maçlarında aldığı yenilgilerle puan kaybeden Yeni Malatyaspor’un bu puan kaybetmesi devam ettiği takdirde ligde düşme bölgesinde kalacak. Yeni Malatyasporlu futbolcular ve kulüp yönetimi bu riski almamak için Denizlispor maçına galibiyet ve 3 puan düşüncesi ile çıkıyorlar.

Yeni Malatyaspor’un rakibi Denizlispor’un da ligdeki durumu Yeni Malatyaspor’dan farklı değildir. Ligdeki sıralamada Denizlispor Yeni Malatyaspor’un bir sıra altında 14. Sırada bulunuyor.

‘’Denizlispor Maçı Çıkış Maçımız Olacak’’

Yeni Malatyaspor’un Basın Sözcüsü Hakkı Çelikel de Yeni Malatyaspor’un gidişatı ve Denizlispor maçı ile ilgili açıklamalar yaptı. Hakkı Çelikel Yeni Malatyaspor’un aldığı sonuçların takıma yakışmayan sonuçlar olduğunu söyleyerek yarın oynayacakları Denizlispor maçının kendileri için çıkış ve yükselişe geçiş maçı olduğunu söyledi. Hakkı Çelikel geçen hafta alınan Antalyaspor yenilgisinde maçta iyi oynadıklarını ama son dakikada Antalyaspor’un attığı gol ile mağlup olduklarını söyleyerek taraftarların da bu başarısız sonuçlara üzüldüğünü ifade etti.