Yeni Malatyaspor Ders Çıkarmadı

Bu sezon Süper Lig’e veda etmesi en muhtemel takım olarak gösterilen ve nitekim küme düşmekten kurtulamayan Yeni Malatyaspor, kendisinden beklentilerin sıfırlanmasına neden olan performansını Hatayspor deplasmanında da sürdürdü ve sahadan 5-2 mağlup ayrıldı. Bu sonuçla birlikte galibiyet hasretini 17 maça çıkartan Malatya temsilcisinde sorunların görünen kısmı sonuçlar ancak bu işin arka planında yaşananların da ortaya çıkartılması gerekiyordu ancak kimse oralı olmadı.

Israr Eden

2021/2022 sezonunun açık ara en kötü takımı olan Yeni Malatyaspor, bu durumu puan cetvelinin son sırasında yer alarak gösterdi. Bununla birlikte takımın buradan kurtulabilmek adına umudu neredeyse yok ve bu kadar problem içerisinde umudu yeşertebilecek herhangi bir gelişme de yaşanmadı

Sosyal medya üzerinden paylaşımlar yapan Yeni Malatyaspor taraftarları, Süper Lig’den düşmeyi kabullendiklerini belirten ifadelerle takımı ve Başkan Adil Gevrek’i çok sert bir şekilde eleştiriyorlar. Marius Sumudica’nın ayrılığından sonra teknik sorumlu yapılan Adem Büyük’ün 2 maç sonra takımdaki tüm rollerinden ayrılmasıyla birlikte isyan ve öfke daha da büyük bir hale gelmiş durumda.

27’inci haftada oynanan Hatayspor maçında Ayoub El Kaabi’nin tek kişilik şovunu engelleyemeyen Sarı Siyahlı ekip adına tünelin ucundaki ışığı görmeye yarayacak hiçbir olumlu gelişmenin olmaması oldukça can sıkıcıydı.

Takım, teknik ekip, yöneticiler, taraftarlar yani kısacası tüm Yeni Malatyaspor camiası Süper Lig’den düşüleceğini kabul etmiş gibi gözüküyor. Böylesi bir atmosferde camianın tek gündemi Başkan Adil Gevrek’in yaptığı hatalar ve Yeni Malatyaspor’un içinde bulunduğu durum.

Görünmeyen

Çok ilginçtir ki Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek uzun bir süreden bu yana görüntü vermedi. Sosyal medya hesapları üzerinden paylaşım da yapmayan başkanın bu durumu taraftarı daha da öfkelendirdi.

Zira taraftarlar takımın bu kötü durumunun müsebbibi olarak gördükleri Adil Gevrek’in kendilerinin karşısına çıkacak bir yüzü olmadığını belirtecek kadar sert ifadeler kullanıyorlar. Israrlı bir şekilde istifasını bekledikleri Adil Gevrek’in yakın çevresine bu beklentinin tam tersi biçimde ifadeler kullanıyor olması da taraftarların öfkesini arttırdı.

Adil Gevrek sanki hiç Yeni Malatyaspor ile alakası yokmuş ve şu sıralar yaşananların hepsi normalmiş gibi asla bir açıklama yapmıyor. Adem Büyük’ün taraftarları çok kızdıran ayrılığı sonrasında dahi Yeni Malatyaspor Başkanı yerine bir başka yönetici açıklamalar yaptı.

Bununla birlikte taraftarların ifadelerine göre Adil Gevrek eğer bu şekilde kendisini unutturabileceğini düşünüyorsa yanılıyor. Aldığı tüm kararlarda hata yaparak takımın küme düşme potasına girmesine neden olduğu düşünülen başkanın işi bu bağlamda oldukça zor.

Malatyaspor taraftarları takımın başında Adil Gevrek olduğu süre boyunca Başkanın kendisinin de isyan ettiği konudaki tutumun devam edeceğini dile getiriyorlar. Hatırlanacağı üzere Adil Gevrek ve bazı oyuncular siyasilerin kendilerine olan desteklerini çektiklerini ifade ederek isyan etmişlerdi.

Yeni Malatyaspor adına sezonun şu sıralarında saha içine dair konuşacak neredeyse hiçbir şeyin kalmamış olması da takımın neden bu konumda bulunduğunun kanıtı.