YENİ MALATYASPOR GELECEK SEZONA İDDİALI BAŞLAYACAK

2020/2021 sezonunun Süper Ligi’ni 15. sırada tamamlayan Helenex Yeni Malatyaspor, kadrosunu güçlendirerek önümüzdeki sezona iddialı bir başlangıç yapmayı hedefliyor. Kulübün basın sözcüsü Hakkı Çelikel, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, yeni sezon hazırlıklarının son hızla devam ettiğini ve en az 10–15 civarında oyuncu transfer ederek kadrolarını daha da güçlendireceklerini dile getirdi.

MALATYASPOR’UN HEDEFİ RAHAT BİR SEZON

Helenex Yeni Malatyaspor, yeni sezon için yürüttüğü transfer çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Kulübün basın sözcüsü Hakkı Çelikel, Yeni Malatyaspor’un önümüzdeki sezon için sürdürdüğü kadro yapılandırma çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu. Çelikel, yeni sezon hazırlıklarının tüm hızıyla sürdüğünü, bu kapsamda görüştükleri futbolcuların olduğunu ve takımdan ayrılan ve ayrılacak oyuncuların da bulunduğunu ifade etti.

Çelikel konuşmasının devamında, takımdan ayrılan oyuncuların yerlerinin bir şekilde doldurulması gerektiğini, son iki sezondur Yeni Malatyaspor maçlarını diken üstünde seyrettiklerini, stresli maçlar izlememek için iyi bir takım kurmak istediklerini ve bunun için ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştıklarını dile getirdi. Hakkı Çelikel’in açıklamalarından çıkarılacak sonuçlara bakarsak, Yeni Malatyaspor yönetimi takıma katkı sağlayacak oyuncuları bulmaya çalışıyor.

MALATYASPOR DAHA HIRSLI OYNAYACAK

Eksik mevkilere bütçelerine de uygun olarak en iyi oyuncuları almak için çabalayan kulüp, merkez orta saha, kanat ve sağ bek için de bazı futbolcularla görüşmelere başlamış. Çelikel bu konuyla ilgili olarak ise kadroya katmak istedikleri oyuncuların beklemek istediğini, kulübe gelmek isteyen oyuncular için de içlerine sinmediği için kendilerinin beklediğini, sürecin bu şekilde devam ettiğini ancak çok sürmeyeceğini ve birkaç güne kadar durumu netleşen oyuncuların olacağını dile getirdi.

Öte yandan Yeni Malatyaspor’da 7–8 oyuncunun sözleşmesinin bittiği biliniyor. Çelikel’in açıklamalarına göre, kulüp bu oyuncuların yerlerini doldurmak için çabalıyor. Ayrıca 10–15 civarında oyuncu kadroya dâhil edilecek ve bu oyuncuların en az 7 veya 8’i ilk 11’de oynayacak seviyede futbolcular olacak.

Tüm sezona iyi bir şekilde hazırlanmak isteyen Malatyaspor takımı yenilenmiş kadrsou ile iyi bir başlangıç yapmayı hedefliyor. Bunun için de ağustos ayı öncesi yoğun bir hazırlık kampına girecek.