Yeni Malatyaspor Göztepe’yi Konuk Ediyor

Yeni Malatyaspor, Marius Sumudica yönetiminde yola devam etse de Sarı Siyahlılar için üst sıralara tırmanma hedefinden her geçen gün daha da uzaklaşılıyor. Bu sezon Süper Lig’de en az gol atan ve en çok gol yiyen takım olan ve ligin dibine demir atan Malatya temsilcisi, yaşadığı sıkıntılı süreçlerden Rumen teknik direktörüyle birlikte yükselebileceğine dair beslediği inancı kaybetmek istemiyorsa, oyuncuların 21’inci haftada oynayacağı Göztepe maçından iyi bir skorla ayrılması gerekiyor.

Yeni Malatyaspor Göztepe’yi Alt Etmek İstiyor

2021/2022 sezonunda takım halinde yaşadığı problemleri çözmekte en başarısız takım olan Yeni Malatyaspor, bununla birlikte bu sorunların daha da derinleşmesinin önüne geçemedi ve ligin son sırasına kadar geriledi.

Uzun bir zamandan bu yana Süper Lig’de oynadığı maçlardan galip ayrılamayan Sarı Siyahlılarda oynanan oyunun kalitesi de takımın daha kötü görünmesine sebep olurken, Yeni Malatyaspor bir yükselişe geçmek istiyorsa bu yükselişin ilk adımlarından birisini 14 Ocak 2022 Cuma günü kendi sahasında konuk edeceği Göztepe karşısında atması gerekiyor.

Göztepe de Yeni Malatyaspor gibi kadronun potansiyelinden yakınan ve ligin alt sıralarında yer alan bir takım ancak İzmir temsilcisinin oynadığı oyun birkaç haftadan beri çok ciddi bir gelişim gösterdi.

Ligin alt sıralarda yer alan ancak iddialı bir futbol oynayan diğer takımlarından Antalyaspor’u 4 golle geçerek moral kazanan Göztepe karşısında iyi bir skor alamaması durumunda diğer takımların puan kaybetmesini beklemek zorunda kalacak olan Yeni Malatyaspor, işini diğer takımların eline bırakmadan halletmeli.

Göztepe karşısında kendi taraftarı önünde oynayacağı maçta COVID-19 prosedürleri içerisinde yer alan oyuncular dışında özel izinli olan Didier Ndong, ülkesinin Milli Takımında mücadele eden Benjamin Tetteh ve Oussama Haddadi’nin dışında sarı kart cezalısı Jospin Nshimirimana ve sakatlıkları devam eden Buğra Çağıran ve Nuri Fatih Aydın Yeni Malatyaspor’un kadrosunda yer alamayacak.

İki takım arasında 2021/2022 sezonunun 2’inci haftasında oynanan maçta Yeni Malatyaspor, İzmir’de Göztepe’nin konuğu olmuş ve sahadan 1-0’lık galibiyetle ayrılmayı başarmıştı.

Yeni Malatyaspor’un Transferlerinden Haber Yok

İrfan Buz’un takımdan ayrılmasından sonra göreve getirilen Marius Sumudica, özellikle ilk devrenin son haftalarında oynanan maçlarda takımının kadro potansiyelinin ve kapasitesinin düşüklüğünden şikayetçi olmuştu.

Sonrasında yapılan açıklamalar ve bilgilendirmeler neticesinde birçok oyuncuyla anlaştığı ve kadrosuna kattığı ifade edilen Yeni Malatyaspor’da transferlerin halen tescil ettirilmemiş olması kafaları karıştırdı.

Malatyahaber sitesinin yaptığı habere göre Yeni Malatyaspor’un kendi sahasında konuk edeceği rakibi Göztepe kadrosuna eklediğini açıkladığı 3 transferi de tescil ettirerek 14 Ocak 2022 Cuma günü oynanacak maçın kadrosuna yazmayı tercih edebilir duruma gelirken, Yeni Malatyaspor tarafında böyle bir gelişme yaşanmadı.

Hatırlanacağı üzere Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Marius Sumudica, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamalarla transferleri duyurmuştu.