Yeni Malatyaspor Hasan Özer’e Emanet

Bu sezon aldığı üst üste olumsuz skorların ardından ligin dibindeki takımlar arasında yerini alan sarı siyahlı ekip Yeni Malatyaspor’da yönetim, Sakaryaspor mağlubiyetinin ardından tecrübeli teknik direktör Cihat Arslan ile yollarını ayırmıştı. Bu kararın ardından boşalan teknik direktörlük görevine daha önce Yeni Malatyaspor çatısı altında Hikmet Karaman’ın yardımcılığını yapmış Hasan Özer getirildi. 48 yaşındaki antrenör ile 1 yıllık anlaşma imzalandı.

Cihat Arslan Gitti Hasan Özer Geldi

Geçen sezon yaşadığı mali sıkıntılar nedeniyle Spor Toto Süper Lig’de rekabetçi bir performans sergileyemeyen ve sezonun bitiminden haftalar öncesinde ligden düşmesi kesinleşen ilk takım olan Yeni Malatyaspor, Spor Toto 1. Lig’e de istediği başlangıcı yapamadı. Mali sıkıntıları devam ettiği için transfer yapamayan sarı siyahlı ekip, ligde yedi karşılaşma sonunda hiç galibiyet alamadı.

Bu periyotta 3 beraberlik alabilen Yeni Malatya, geri kalan 4 karşılaşmadan ise mağlup ayrıldı. Bu 7 karşılaşma sonunda kalesinde gördüğü 16 golle ligin en çok gol yiyen takımı konumunda bulunan Yeni Malatya, rakip filelere ise 7 gol gönderebildi. Son olarak geçtiğimiz hafta deplasmanda Sakaryaspor ile karşılaşan Yeni Malatya bu karşılaşmada da sahadan 3-1’lik mağlubiyet ile ayrılınca Yeni Malatyaspor’da yönetim tecrübeli teknik direktör Cihat Arslan ile yollarının ayrılmasına karar verdi. Bu kararın ardından Yeni Malatyaspor yönetimi aradığı teknik adamı oldukça yakınında buldu. Bir dönem takımda yardımcı antrenörlük görevi de yapan 48 yaşındaki Hasan Özer ile 1 yıllık anlaşmaya varıldı.

Uzun Yıllar Hikmet Karaman’ın Yardımcılığını Yapan Hasan Özer’in İlk Teknik Direktörlük Macerası Olacak

Yeni Malatyaspor’da teknik direktörlük görevine getirilen Hasan Özer’in daha önce çok kısa bir birinci adamlık tecrübesi bulunmuyor. Ancak genç antrenör uzun yıllar yarımcı antrenör olarak önemli isimlerle çalıştı. Bu isimler arasında en çok dikkat çeken isim ise Hikmek Karaman olarak öne çıkıyor. Daha önce Yeni Malatyaspor’da da görev alan tecrübeli teknik adam hemen hemen gittiği her yere Hasan Özer’i yardımcısı olarak taşıdı.

Hasan Özer antenörlük kariyerine Elazığspor’da teknik direktör olarak başladı. Ancak bu macera çok kısa sürdü. Daha sonra Hikmet Karaman’ın yanında yardımcı antrenör olarak görev yapmaya başlayan Hasan Özer, Hikmet Karaman ile Manisapor ve Gaziantepspor’da birlikte çalışma fırsatı buldu. Daha sonra kısa bir Bursaspor macerası yaşayan Hasan Özer, önce Vedat Özsoylu’nun sonra da çok kısa bir dönem Daum’un yardımcılık görevini üstelendi. Daha sonra tekrar Hikmet Karaman’ın yardımcısı oldu. Birlikte birçok takımda çalışan ikili Yeni Malatyaspor’da da görev aldı. Hasan Özer aralarda yurt dışında birkaç teknik direktörlük görevi üstelense de bu maceralar oldukça kısa sürdü.

Sarı siyahlı takım ile 1 yılık anlaşmaya varan Teknik Direktör Hasan Özer, ilk antrenmanına çıkarak futbolcular ile tanıştı.