Yeni Malatyaspor İçin Ocak Zor Başlayıp Zor Bitecek

Spor Toto Süper Lig’in ikinci yarısına artık gün sayılıyor. Öznur Kablo Yeni Malatyaspor ikinci yarı hazırlıklarına doludizgin devam ediyor.

Spor Toto Süper Lig’in ilk yarısında adeta kabus gibi bir periyot geçiren Sarı Kırmızılılar, ikinci yarıda bu kabusu biraz olsun unutturmak istiyor.

Marius Sumudica önderliğindeki takım, bu süreçte kadroya katılacak yeni isimlerle çok daha güçlü bir ekip olmaya çalışıyor. Rumen teknik direktörün ilk yarıdaki maç sonlarında sık sık kadrodan şikayet ettiği düşünüldüğünde bu bir tercihten ziyade zorunluluk.

Zira uç noktadaki açıklamalarıyla tanıdığımız Marius Sumudica, Spor Toto Süper Lig’in ikinci yarısı öncesinde yönetime büyük rest çekmişti. Transfer yapılmadığı durumda takımda kalmayacağını açıklamıştı.

Kendi sosyal medya hesabından en az 7 transfere ihtiyaç duyduklarını söyleyen Rumen teknik direktör, bu isteğini gerçekleştirecek gibi duruyor. Üstelik Adem Büyük ve Sadık Çiftpınar’ın kadroda tutulacağı söyleniyor.

Bu kadar büyük bir sirkülasyon takım kimyasını bozma riskini barındırıyor olsa da açıkçası Öznur Kablo Yeni Malatyaspor, artık tüm riskleri almak zorunda.

Zira takım an itibariyle ikinci yarı başlamadan önce, 19 haftada topladığı 15 puanla Spor Toto Süper Lig’in en dibinde Kasımpaşa ve Göztepe ile birlikte bulunuyor.

Marius Sumudica ve ekibi Spor Toto Süper Lig’de ikinci yarı için tüm planlarını iyi bir başlangıç üzerine kuruyor. Lakin bunu yapmak o kadar da kolay değil. Çünkü Ocak ayında Öznur Kablo Yeni Malatyaspor’u çok zorlu maçlar bekliyor.

Yeni Malatyaspor İlk Sınavına En Zordan Başlıyor

yeni malatyaspor

Öznur Kablo Yeni Malatyaspor, Spor Toto Süper Lig’deki ilk sınavına en zor sorudan başlayacak. Çünkü rakip, Spor Toto Süper Lig’in farklı lideri Trabzonspor.

Spor Toto Süper Lig’de bu sezon kelimenin tam anlamıyla fırtınalar estiren Trabzonspor ile deplasmanda karşılaşacak Öznur Kablo Malatyaspor, puanla Malatya’ya dönmesi halinde sezonun en büyük sürprizlerinden birine imza atabilir.

Şenol Güneş Kompleksi Medical Park Stadyumu’na en azından bir şeylerin farklı olacağını göstermek için çıkacak olan Marius Sumudica ve öğrencileri, skordan ziyade bir karakter ortaya koymaya çalışacak.

Hatırlatmak gerekirse ilk yarıda oynanan maçın 1-5 Trabzonspor üstünlüğüyle bittiğini belirtelim.

Yeni Malatyaspor Ocak Ayını Zor Bitiriyor

Trabzonspor maçından sonra sahasında Göztepe ile çok kritik bir maça çıkacak olan Marius Sumudica’nın öğrencileri, kümede kalma savaşı verdiği rakibine avantaj sağlamak isteyecektir.

Göztepe’nin içinde bulunduğu sıkıntılı durumda ev sahibi avantajını bu kez kullanmayı planlayan Sarı Kırmızılılar’ın Malatya tarafı, olası bir galibiyette henüz ikinci yarının başında rakibine darbe vurabilir.

Bu maçın ardından ise rakip bu sezon evinde hiç bileği bükülmeyen Gaziantep FK. Kırmızı Siyahlılar, Erol Bulut önderliğinde bu sene evlerinde hiç mağlup olmadılar. Sarı Kırmızılı Malatya temsilcisi, 21. Hafta’da bir ilki başarmanın peşinde düşecek.

Ocak’ın son maçı ise yine çok zorlu bir fikstür. Trabzon ile başladığı ayı Beşiktaş ile bitirecek olan Öznur Kablo Yeni Malatyaspor için bu ay alabildiği her puan hayati öneme sahip olacak.