Yeni Malatyaspor Maçı Sonrasında Açıklamalar

TFF 1’inci Lig ekiplerinden Yeni Malatyaspor, 6’ncı haftanın açılış maçında 16 Eylül Cuma günü saat 20’de Teknik Direktör Fevzi Lahiç nezaketinde (Cihat Arslan kırmızı kart cezalısı) iç sahası olan Yeni Malatya Stadyumu’nda Altay Spor Kulübü’nü ağırladı.

0-0 beraberlik ile sonuçlanan karşılaşma sonucunda Altay Spor Kulübü puanını 5’e yükseltirken, Doğu temsilcisi Yeni Malatyaspor 3’üncü beraberliğini elde ederek 3 puana yükseldi. Oğuzhan Çakır’ın düdüğü ile başlayıp biten karşılaşmadan gol sesi yükselmedi ve mücadelenin sonrasında iki takımın teknik sorumluları açıklamalarda bulundu.

Yeni Malatyaspor’un Açıklamaları

2022/2023 sezonunda TFF 1’inci Lig’in 6’ncı haftasında Yeni Malatyaspor iç sahada Altay Spor Kulübü’nü ağırladı ve 0-0’lık golsüz beraberlik ile maç sonlandı.

Karşılama sonrasında basının karşısına gelen Yeni Malatyaspor Teknik Sorumlusu Fevzi Lahiç, ilk olarak maddi sıkıntılar sebebi ile futbolcularının yaz döneminde kampa gidememesi sebebi ile çok daha kolay sakatlanabildiklerini dile getirdi. Transfer yasaklısı olan sarı siyahlı kulübün zor şartlar altında mücadele etmeye çalıştıklarını ve her türlü başarılı hissettiklerini de dile getirdi.

Şu an iyi ve başarılı bir takım olduklarını da ifade eden Teknik Sorumlu Fevzi Lahiç, takımımızın bir miktar desteğe ve sabra ihtiyacı var dedikten sonra geçen hafta bire çok umut veren bir oyun sergilemiştik ancak bu hafta bu oyunu devam ettiremedik dedi. Ama yine de mağlup olmadık ve puan kazanmayı başardık diyen Lahiç, takımımızın mücadelesi her zaman devam edecek ve bu yolda taraftarlarımızdan ve tüm Malatya’dan her daim destek bekliyoruz, işimiz oldukça zor dedi.

Geçen hafta hareketli geçen maç sebebi ile cezalı duruma düşen futbolcuların bu hafta oynayamamalarının büyük eksiklik yarattığını söyleyen Fevzi Lahiç, çok daha kontrollü oynamaya çalıştık ve hatta pozisyonlar bile yaratabildik buna ek olarak rakibimize ise yarım bir pozisyon verdik dedi. Son olarak da Teknik Sorumlu Fevzi Lahiç, bazı oyunculardan istediğimiz verimi alamıyoruz ve bazılarından çok fedakarlık alıyoruz, Yiğit ve Ogün gibi dedi.

Altay Spor Kulübü’nün Açıklamaları

Altay cephesinden ise Teknik Sorumlu Sefer Yılmaz ise maç sonrasında Yeni Malatyaspor deplasmanının zorlu olduğunu ancak 3 puan için geldiklerini belirttikten sonra istedikleri gibi mücadele gösteremediklerini ve ancak 1 puan kazanabildiklerini ama yine de bu sonucun da tatmin edici olduğunu dile getirdi.

İlk 3 haftadaki başarısızlığımız sonrasında son iki haftadır başarılı bir grafiğe sahip olmuştuk diyen Yılmaz, 1 puanın da bu başarı grafiğine hizmet ettiğini ve deplasmanda en azından puan alabildiklerini dile getirdi.

Taktiksel olarak da iki üç tane net pozisyonumuz var ve penaltı olup da vardan dönen pozisyonlarımız da var diyen Yılmaz, ikinci yarı galip de gelebilirdik ancak oyunun geneline bakarsak bence bu sonuç iki takımı da fazla üzmemiş oldu dedikten sonra Yeni Malatyaspor için güzel dileklerini ekledi ve konuşmasını sonlandırdı.