Yeni Malatyaspor, Malatya Tanıtım Günlerinde Anıldı

İstanbul’da bu yıl 5’incisi düzenlenen Geleneksel Malatya Tanıtım Günleri’nde başlangıçta karmaşık siyasi atışmalar yaşandı ancak en nihayetinde düzenlenen etkinlik layıkıyla yapılarak Malatyalıları gururlandırmayı başardı.

Bu etkinlik kapsamında Yeni Malatyaspor’un eski başkanı ve yeni başkanı bir araya geldi ve poz bile verdi. Olaylı başlayan bu Geleneksel Malatya Tanıtım Günleri etkinliğinde, Yeni Malatyaspor standı da yer aldı ve en çok dikkat çeken kısımlardan birisi oldu. Bu kısımda ise Yeni Malatyaspor’un bir önceki başkanı Adil Gevrek ve sarı siyahlı kulübün yeni başkanı Hacı Ahmet Yaman bir araya geldi.

Malatya Valisinden Çağrı

Olaylı başlamış olan Geleneksel Malatya Günleri organizasyonunun açılışında konuşmuş olan Malatya Valisi Hulusi Şahin, burada yiğitlik ve mikrofon kabadayılığı yapacağınıza Yeni Malatyaspor’a destek olun diyerek mesaj gönderdi. Yeni Malatyasor için bir şeyler yapalım diyen Vali Şahin, Yeni Malatyaspor için bir yardım gece sidüzenlemek için hazırlık içerisinde olduklarını söyledi.

Bağırarak çağırarak Malatya’ya bir katkımız olmaz ifadesini kullanan Hulusi Şahin devamında, gelin hep beraber Yeni Malatyaspor’u ayağa kaldıralım ve onun için konuşalım, yakın zamanda Yeni Malatyaspor için bir gece düzenleyelim ve çıksın herkes orada konuşsun dedi. Sadece konuşmasın ve katkısını da söylesin diyen Şahin, lafla peynir gemisi yürümüyor dedikten sonra Malatya’ya bir kuruş katkısı olmayan insanlar lütfen hayır söyleyeceklerse söylesinler, yoksa sussunlar ve bizde işimizi layıkıyla yapabilelim diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Yeni Malatyaspor’un 450 Milyon TL Borcu İçin Çözüm Denemeleri

2021/2022 sezonunda Süper Lig sonuncusu olarak TFF 1’inci Lig’e düşen ve iç transferde de oldukça başarısız bir dönem geçiren Yeni Malatyaspor’un toplamda 450 milyon TL civarında borcu bulunuyor. Bu borçlar sebebi ile en azından 2 dönemlik transfer yasağına sahip olmuş olan sarı siyahlı kulübün düzlüğe çıkabilmesi adına kulübün yeni başkanı Hacı Ahmet Yaman, geçtiğimiz haftalarda Malatya Valisi Hulusi Şahin ve Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ile bir görüşme gerçekleştirmişti.

Yeni Malatyaspor’da Hacı Ahmet Yaman ile birlikte yeni yönetim, göreve geldikten sonra cebinden 30 milyon TL kasaya koyarken, Mustafa Eskihellaç’ın Gaziantep Futbol Kulübü’ne transferinde de 14 milyon TL gelir sağlamayı başarmıştı. Gaziantep ekibinden alınması gereken bu paranın şu ana kadar 12 milyon TL’sinin geldiği sarı siyahlılar tarafından açıklanırken, bugüne kadar toplamda 29 milyon TL gibi bir rakamın da harcandığı açıklandı.

Futbolcuların geçen yıldan kalan alacaklarını ödeyen ve bu sezon için yeni sözleşme yaparak, oyuncuların peşinat ödemelerini gerçekleştiren Ahmet Yamanlı yönetim, personellerin geçmiş dönemden kalan maaşları ile yeni maaşlarını da ödemeye devam ediyor.

Yeni Malatyaspor Kulübü Başkanı Ahmet Yaman’ın, Malatya Valisi Hulusi Şahin ve Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a borcun tamamının ödenmesi halinde cebinden 120 milyon TL para vermeye hazır olduğunu söylediği de son görüşmelerden elde edilen bilgiler arasında yer alıyor.