Yeni Malatyaspor Paramparça

Süper Lig’in 16’ıncı haftasında kendi sahasında Alanyaspor’u konuk eden Yeni Malatyaspor, çok kötü bir savunma performansı gösterdiği maçtan sahadan 6-2’lik ağır bir mağlubiyetle ayrıldı ve galibiyet hasretini 6 maça çıkardı.

Marius Sumudica yönetiminde çıktığı 8 haftanın sadece ilk 2’sinde galibiyet alabilen Malatya temsilcisinin bu kötü performansı Rumen teknik adama bağlanırken, Sumudica’nın maç sonundaki hareketleri de gelecek bir istifanın habercisi olarak yorumlandı.

Yeni Malatyaspor’a Ne Oluyor?

Sezon başından beri problemlerini çözemeyen ekiplerden birisi olan Yeni Malatya’da kötü gidişata Rumen teknik adam Marius Sumudica da mani olamadı. Süper Lig’in 16’ıncı haftasında kendi sahasında Alanyaspor’u konuk eden Malatya temsilcisi, sahadan 6-2 gibi ağır bir mağlubiyetle ayrılarak taraftarlarını üzüntüye boğarken, son 6 haftadır devam eden puan kayıpları Yeni Malatya’nın geleceğini tekrar değiştirecek gibi gözüküyor.

İrfan Buz ile alınan kötü sonuçlar neticesinde Sumudica’yı göreve getiren Yeni Malatyaspor’da Rumen teknik adamın görevinden ayrılması an meselesi haline gelirken, kadro kalitesi ve beklentiler gibi pek çok konuda da Yeni Malatya’nın geleceği belirsizliğini koruyor.

Kesitler dışında asla iyi olarak değerlendirilemeyecek bir performans sergileyen Yeni Malatya, Sumudica yönetiminde iyice kötü bir performans sergilemeye başladı ve hiçbir maçta iddialı taraf olamayacak kadar geriledi.

İlk 2 haftada gelen galibiyetler dışında hiçbir maçta baskın olarak futbol oynayabilen takım olamayan Yeni Malatyaspor, özellikle Galatasaray ve Konyaspor maçlarında gösterdiği aşırı savunmaya dayalı futbol performansı nedeniyle de eleştiri oklarının hedefi olmuştu.

Bu sezon oynanan 16 haftada aldığı 4 galibiyet, 2 beraberlik ve 10 mağlubiyet ile birlikte toplam 14 puan toplayabilen Malatya temsilcisi, kötü performansının sonucu olarak ligin 18’inci sırasında yer alıyor. Son 6 haftadır puan kaybı yaşayan Yeni Malatya’da Sumudica devrinin de bitmesine kesin gözüyle bakılırken, kadro kalitesinin Yeni Malatya’da problem yaratmaya devam ettiği de ayrı bir gerçek.

Sumudica İle İpler Kopma Noktasına Geldi

Türkiye futbolunun en tartışmalı isimlerinden birisi Marius Sumudica, Gaziantep FK başında gösterdiği iyi performansı tekrar etmekte oldukça zorlanıyor. Gaziantep FK’dan ayrıldıktan sonra Çaykur Rizespor’un başına geçen ancak burada da kısa bir dönem kalıp kötü bir performans gösteren Rumen teknik adam, bir süre başka ülkelerde takım çalıştırdıktan sonra Yeni Malatyaspor ile döndüğü Türkiye’de yine hayal kırıklığı yaşattı.

Alanyaspor karşısında alınan 6-2’lik mağlubiyet sonrası taraftarlarla vedalaştığına dair yorumlar yapılan hareketler sergileyen ve basın toplantısında istifayla alakalı sorulara net cevap veren Sumudica, başkanla görüşeceğini ve bir karar alması gerektiğini belirtirken, kulübün bir şoka girmeye ihtiyacı olduğunu da sözlerine ekledi.

Suçu oyuncularında bulan ve onları takıma getiren her kimse sorumluluğu da onun alması gerektiğini söyleyen Rumen teknik adamın artık yakın bir zaman içerisinde takımdan ayrılmasına kesin gözüyle bakılıyor.