Yeni Malatyaspor, Pendikspor’a Bileniyor

Spor Toto 1. Lig’ 14. haftasında 18 Kasım Cuma günü Saat:20.00’de Pendikspor’u konuk edecek Yeni Malatyaspor’da hazırlıklar son hızla devam ediyor. Teknik Direktör Hasan Özer, artık tüm maçlardan en iyi sonuçları almaları gerektiğinin altını çizerek, 10 puanda bulunduklarını ve alt sıralardan biran önce kurtulmak zorunda olduklarını ifade etti.

Spor Toto 1. Lig’de 14. haftanın açılış müsabakasında Pendikspor’u kendi evinde ağırlayacak olan Yeni Malatyaspor’da maçın hazırlıkları Orduzu Pınarbaşı Nurettin Soykan Tesisleri’nde devam ediyor. Ligde henüz kendi sahasında galibiyet alamayan sarı siyahlı ekip bu şanssızlığı kırmak adına sıkı bir çalışma sürdürürken, Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Hasan Özer son antrenman öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Kendi sahalarında oynayacakları zorlu Pendikspor karşılaşmasından mutlak suretle galip gelmek istediklerini söyledi.

Geriye bıraktıkları müsabakalardan yola çıkarak iyi bir yerde olduklarını belirten Hasan Özer, özellikle son 3 dış saha maçlarında önce Bandırma deplasmanından 2-0’lık bir galibiyet, ardından Altınordu deplasmanından 3-0’lık bir galibiyetle döndüklerini, Boluspor karşısında da hedeflerinin galip gelmek olduğunu ancak iyi bir analiz yaptıkları Boluspor takımı karşısında oyunun başlarında biraz sıkıntı yaşadıklarını dile getirdi. Takımın oyun olarak herkesi tatmin ettiğini ancak sonuç olarak mutsuz olduklarını dile getiren tecrübeli çalıştırıcı, 10 puanları olduğunu ve alt sıralardan bir an evvel kurtulmak zorunda olduklarını vurguladı.

“Yeni Malatya’nın Bir Oyun Şablonu Var”

Yeni Malatya’nın belli bir oyun şablonu olduğunu belirten tecrübeli teknik direktör, bu oyun sistemine bağlı kaldıklarında, iyi mücadele ettiklerinde ve pozisyonları değerlendirdikleri zaman, iç sahada ya da dış sahada farketmeksizin çok büyük bir baskı oluşturacağını düşünmediğini ifade etti. Doğru bildikleri yolda yollarına devam etmeye çalışacaklarının altını çizen Özer, iyi futbol oynayacaklarını, iyi mücadele edeceklerini ve rakibe fazla alan bırakmayacaklarını dile getirdi.

Bireysel hataları da minimum seviyeye indirmeleri gerektiğini söyleyen teknik adam, takımın gelişimi açısından bunun hem savunmada hem de hücumda çok önemli olduğunu dile getirdi. Bunları biraz daha azaltmaları halinde üzerlerindeki baskıyı daha çabuk atacaklarına inanan Özer, Pendikspor karşılaşmasını mutlaka kazanarak emin adımlarla yollarına devam etmek istediklerini ifade etti.

“Önümüzdeki 5 Maçtan Maksimum Puan Puan Çıkarmak İstiyoruz”

Tek gayelerinin bir an evvel alt sıralardan kurtulmak olduğunu dile getiren Özer, ligde ilk yarının bitmesine 5 maç kaldığını, bu 5 maçtan da maksimum puan alarak ilk devreyi bitirmek istediklerini, bunun için de en az 6 veya 7 puanı almaları gerektiğini ifade etti. 17-18 puana çıkmalarının kendileri adına daha güvenli, daha istikrarlı ve daha güzel bir ikinci yarı olmasına yardımcı olacağını vurgulayan tecrübeli çalıştırıcı, iyi çalışan bir Malatyaspor göstermek istediklerini ancak öncelikli hedeflerinin 14. haftada oynanacak Pendik maçı olduğunu söyledi.