Yeni Malatyaspor Teknik Direktörünün Basın Açıklaması

26 Ağustos Cuma günü TFF 1’inci Lig’in üçüncü haftasında Teknik Direktör Cihat Arslan nezaketindeki Yeni Malatyaspor, deplasmanda Eyüpspor’un karşısına çıktı. Transfer yasaklısı Yeni Malatyaspor, nerdeyse takımını tamamen yenilemiş olan ve TFF 1’inci Lig’in en iddialı ekiplerinde birisi olan Eyüpspor karşısında 3-2’lik mağlubiyet elde etti.

Karşılaşmanın son dakikalarında ise Eyüpspor’un eski Yeni Malatyaspor’un ise yeni Teknik Direktörü Cihat Arslan ile Eyüpspor taraftarları arasında tartışma meydana geldi. Cihat Arslan, tribünden kendisine küfür eden Eyüpspor taraftarının yanına ulaşmak adına tribüne çıkmaya çalıştı. Karşılaşma bittiğinde ise 52 yaşındaki eski futbolcu Cihat Arslan açıklamalarda bulundu ve konu ile ilgili değerlendirme yaptı.

Karşılaşmanın Değerlendirmesi

TFF 1’inci Lig’in üçüncü haftasında Yeni Malatyaspor, Eyüpspor deplasmanına çıktı ve 3-2’lik skor ile mağlup olarak sahadan ayrıldı. Karşılaşmanın son dakikalarında Eyüpspor taraftarı ile Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Cihat Arslan arasında gerilimli anlar yaşandı. Durumu polise şikyet ettikten sonra istediği davranışı elde edemeyen teknik adam, tribüne kadar çıktı ve kendisine küfür eden taraftara ulaşmaya çalıştı. Cihat Arslan’ı, ev sahibi takım olan Eyüpspor Kulübü Başkanı Murat Özkaya sakinleştirdi.

Müsabaka bitmesinin ardından basın toplantısında açıklamalarda bulunan Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Cihat Arslan, ilk olarak maç hakkında değerlendirmelerde bulundu ve zorlu bir mücadele geçirdiklerini dile getirdi. Ardından Arslan, kaliteli ve güçlü bir takıma karşı oynadık, kulübelerdeki alternatif oyuncular maçın sonucu için belirleyici oldu dedi. Zorluydu ancak iyi mücadele ettik ama duran toplarda futbolcularımız Samet ve Jospin beklediğimiz seviyenin altında kaldı ve bu şekilde de maç aleyhimizde sonuçlandı diyen Cihat Arslan, bu iki futbolcuya da çok güvendiklerini ancak hazırlık maçlarında kendilerini gösteremedikleri için henüz alışamadılar zamanla alışacaklar da dedi. Yavaş yavaş takımımız toparlanacak ve daha iyi olacak diyen Cihat Arslan, geriden geldik ve pes etmedik bizim için önemli olan bu, ayrıca geleceğe oldukça umutla ve güvenle baktığını söyledi.

Taraftar ile Tartışma Hakkındaki Açıklama

Karşılaşmanın son dakikalarında taraftarlar ile kendisi arasında yaşadığı gerginlik hakkında da açıklama yapan Arslan, direkt beni hedef alarak şahsi değerlerime hem küfür barındıran hem de çeşitli hakaretler içeren söylemler yapıldı dedikten sonra polise bu durumu anlattığını ancak polisin kendisine ‘Hocam ilk defa mı küfür yiyorsunuz’ dediğini belirtti.

Ayyaşın tekinin kendisine özel yerden bir şeyler söylediğini belirten Arslan, kendisine küfür eden kişiyi tanımadığını söyledi ve polisler bir şey yapmazsa benim için fark etmez alayına gider diyorum dedi. Şayet polis statta beni koruyamayacaksa ben de tribüne çıkar ve savaşırım dedi. Ben sahada görevimi yaptım emniyet de kendi görevini yapsın, tribünden adam almak için neden korktuğunu anlayamıyorum diyen Arslan, küfür eden şahsın arkasında kim var onu merak ettiğini belirtti.

İlk defa küfür yemedik ve yine yiyeceğiz ama görevini yapanlar da görevini yapsın diyen Cihat Arslan, Eyüpspor ile çok güzel birlikteliğim var ve zamanında beraber Play-Off’lara kadar gittik de dedi. Eyüpspor’daki herkesin dostu olduğunu söyleyen teknik adam semtteki herkes de dostum, yalnızca bir ayyaş yüzünden ilişkiler zedeleniyor ve bunu istemiyorum diyen Cihat Arslan konuşmasını bu şekilde sonlandırdı.