Yeni Malatyaspor ’un Son Hazırlıkları

2021/2022 sezonunda Süper Lig’in sonuncusu olan Yeni Malatyaspor, 2022/2023 sezonu itibari ile TFF 1’inci Lig ekipleri arasında yer alacak. Takımın kadrosundan dökülenler ve transfer yasaklısı olması sebebi ile normal şartlarda TFF 2’nci Lig yolcusu olabilecek olan Doğu temsilcisinin teknik direktörü Cihat Arslan’ın performansı sayesinde umudu yüksek tutulabiliyor.

Takımına büyük başarılar vaat eden ve oldukça başarılı bir antrenman süreci geçirten teknik adam Cihat Arslan, takımın transfer yasağı olmasa çok yüksek performans yaşatacak olsa da mevcut durumda takımın küme düşmemesi için gayret gösterecek.

Takımın mali krizi ile ilgili geçtiğimiz günlerde açıklama yapan Yeni Malatyaspor İkinci Başkanı Erdal Gündüz, takımın başına geldiklerinde bazı futbolcuların (Taha Gür, Mert Miraç Altıntaş, Rahman Buğra Çağıran, Doğukan Emeksiz ve Fatih Nuri Aydın) fesih bildirimlerini ellerinde bulduklarını söyledi. Bu futbolculara olan borçlarını ödedikten sonra takımda kalmasını sağladıklarını söyleyen Gündüz bu futbolcular ile birlikte; Abdulsamed Damlu, Taha Gür, Mert Miraç Altıntaş, Yakup Alkan, Rahman Buğra Çağıran, Cengizhan Akgün, Doğukan Emeksiz, Burak Kavlak ve Fatih Nuri Aydın ile yeni sözleşme yaptıklarını söylemişti. Bu sözleşmelerin imzalanmasının ve takımın bir kısmının uçup gitmemesini sağlamanın bedeli ise kulübe 16 milyon 745 bin TL’ye mal olmuş.

Yeni Malatyaspor

Yeni Malatyaspor Altyapısından Yetişen Futbolcuları Vefalı

23 yaşındaki genç file bekçisi Abdulsamed Damlu, Yeni Malatyaspor’un altyapısından yetişen futbolcular arasında yer alıyor ve 2014/2015 sezonunda henüz 16 yaşındayken takımın A kadrosuna dahil edilmiş. Bu sebeplerledir ki takımının yanında olan kaleci Damlu, 2023/2024 sezonunu sonuna kadar takımı ile sözleşme imzalamış durumda. File bekçisi sarı siyahlı forma ile toplamda 45 profesyonel müsabakada görev almış.

26 yaşındaki stoper mevkiinde oynayan futbolcu Burak Kavlak, futbol kariyerine Yeni Malatyaspor’un altyapısında başlayan futbolculardan birisi. 2015/2016 sezonunda Yeni Malatyaspor’un U21 ekibinden Sandıklıspor’a transfer olarak profesyonel olan Kavlak, kariyeri boyunca birçok müsabakaya çıkmış. Toplamda 143 adet maça çıkan futbolcunun 16 adet golü bulunuyor. Bu 143 müsabakanın hiçbirisine Yeni Malatyaspor forması ile çıkmamış olan futbolcu, 2022/2023 sezonunda altyapısından yetiştiği sarı siyahlı formayı üzerinde taşıyacak.

Bodrumspor Deplasmanı Öncesi Son Hazırlıklar

Kampa gidemeyen Yeni Malatyaspor, 2022/2023 sezonu hazırlıklarının tamamını teknik adam Cihat Arslan nezaketinde Malatya’da yaptı. Bir gün süren iznin ardından ekip Orduzu Pınarbaşı Nurettin Soykan Tesisleri’nde toplandı. Hazırlıklara kaldığı yerden devam eden sarı siyahlı ekip, 14 Ağustos Pazar günü saat 17’de deplasmanda oynayacağı Bodrumspor mücadelesine hazırlanıyor.

Sezona iyi başlamak isteyen Yeni Malatyaspor, Bodrumspor maçının hazırlıkları kapsamında teknik ve taktik çalışmalar sürdürüyor. Doğu temsilcisi, Bodrumspor maçı için cuma günü uçakla Malatya’dan ayrılacak. Sarı siyahlılar en son çalışmasını 13 Ağustos Cumartesi günü Bodrum’da yapacak. Müsabaka Bodrum İlçe Stadı’nda oynanacak.