Yeni Malatyaspor Bir Daha Yeni Başkanını Seçti

Geride kalan sezonda Süper Lig’in tartışmasız en kötü takımı olan Yeni Malatyaspor, bu duruma dünden bugüne düşmedi. Sarı Siyahlı takımın başarılarında da emeği olan Başkanı Adil Gevrek’in üst üste gelen hatalarıyla birlikte Malatya temsilcisinde sorunlar artarken camianın dağınık yapısı da bu sorunların daha da büyümesine neden oldu. Tüm bunların sonucunda tarihin en kötü ve ne yazık ki utanç verici başkanlık seçimlerinde kendine başkan seçen Malatya ekibi, o başkanın da kısa bir süre içerisinde görevini bırakmasıyla yeniden seçime gitmek zorunda kalmıştı. Yeni seçimde seçilen başkan Hacı Ahmet Yaman oldu.

Ne Büyük Sıkıntı

Spor Toto Süper Lig’den 1.Lig’e düşen ve sıkıntılı bir süreçte bulunan Yeni Malatyaspor’un olağanüstü Seçimli Genel Kurul Toplantısında kulüp başkanlığına Hacı Ahmet Yaman seçildi.

Spor Toto 1.Lig’de mücadele edecek olan Yeni Malatyaspor’un 26 Haziran 2022 tarihinde gerçekleştirilen ve genel kurul salonunda bulunmadığı halde başkan seçilen Aziz Ayboğa 3 gün sonra 29 Haziran 2022 tarihinde istifa etmişti. Yeni Malatyaspor’un olağanüstü seçimli genel kurulu Battalgazi Belediyesi konferans salonunda Özgür Karataş’ın divan başkanlığında gerçekleştirildi.

Genel kurula tek liste olarak sunulan Hacı Ahmet Yaman başkanlığındaki listesi Divan Kurulu tarafından oylamaya sunuldu. Oylama sonucunda Yaman, kulübün yeni başkanı oldu.

Hacı Ahmet Yaman’ın başkanlığında Yeni Malatyaspor Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu: 

Erdal Gündüz, Faruk Günbay, Celal Özkılıç, Ersin İnak, Köksal Abbasoğulları, Muhammet Serhat Şahingil, Ramazan Yeşilova, Ümit Erdoğan, Mehmet Sinan Altıntop, Hüsamettin Özaydınlı, Yusuf Karabulut, Zeynel Abidin Karademir, Fırat Vuran, Nusret Çaylak.

Denetim Kuruluna M. Önder Ulu, Abdulvahap Şerefhanlı ve İrfan Karataş, Sicil Kuruluna İbrahim Göçmen, Hamit Özpolat, Murat Cengiz, Esna Akkuş ve Cihan Akköse, Disiplin Kuruluna Sezai Yılmaz, M. Duran Özkan, Aziz Görgeç, Fatih Ilıcak ve Yaşar Bayındır getirildiler.

Yeni Malatyaspor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Erdal Gündüz, eski kulüp başkanı Adil Gevrek’in yönetim listesinde yer aldığını anımsatarak, kulübün araçlarının satılması sonrası istifa ettiğini söyledi.

Görev Dağılımı Yapıldı

Hacı Ahmet Yaman- Başkan
Erdal Gündüz- 2. Başkan
Faruk Günbay- As Başkan- Mali İşler Sorumlusu
Celal Özkılıç- Tesis Stad ve Taraftar Sorumlusu
Ersin İnak- Genel Sekreter
Köksal Abbasoğulları- Kulüplerle İlişkiler
Muhammet Serhat Şahingil- As Başkan
Ramazan Yeşilova- Basın Szcüsü
Ümit Erdoğan- As Başkan

Mehmet Sinan Altıntop- Proje ve Yatırımlar Sorumlusu

Hüsamettin Özaydınlı- As Başkan

Yusuf Karabulut- TFF İlişkiler Sorumlusu

Zeynel Abidin Karademir- Futbol Şube Sorumlusu

Fırat Vuran- Alt Yapı Sorumlusu

Nusret Çaylak- Reklam ve Pazarlama Sorumlusu olarak belirlendiler. Her şeyin sonunda Yeni Malatyaspor’da en azından şimdilik bir yönetim belirlenebildi. Bununla birlikte yeni gelen yönetimin de ateşten gömleği sırtına geçirdiği konusunda ne camiadan ne de tribünden hiçbir şüphe duyan yok.