Yeni Malatyaspor’da Sahalardan Uzak Kalan İsimler

Süper Lig takımlarından biri olan Yeni Malatyaspor’da sakatlıkları nedeni ile Wallace Fortuna dos Santos’un 1 ila 3 hafta arası sahalardan uzak kalacağı açıklandı. Aynı zamanda takımda yer alan diğer bir önemli isim olan Benjamin Tetteh’in ise tedbir amaçlı antrenmanlara katılmayacağı belirtildi.

Geçtiğimiz haftalarda oynanan Medipol Başakşehir karşılaşmasında iki sakatlık yaşayan Yeni Malatyaspor futbolcularından üzen haber geldi. Süper Lig ekiplerinden biri olan Yeni Malatyaspor’da sakatlıkları devam eden Wallace Fortuna dos Santos’un 1-3 hafta arasında maçlara çıkmayacağı ve Benjamin Tetteh’in ise tedbir amaçlı antrenmanlara katılmayacağı açıklaması yapıldı.

Takımın başarılı topçusu Wallace Fortuna dos Santos’u bir süre sahalarda göremeyeceğiz. Öte yandan aynı maçta ayağına darbe alması nedeni ile zorluk yaşayan Benjamin Tetteh’in durumunun daha kötüye gitmemesi için tedbir amaçlı antrenmanlara katılmadığı bilinirken, yakın bir zamanda eski kondisyonuna ulaşması bekleniyor.

Takımda sakatlığı devam eden bir diğer isim ise Jody Lukoki. Kulüp doktoru, Lukoki’nin tedavisinin devam ettiğini bildirdi.

1 ila 3 Hafta Arasında Yok

Süper Lig ekiplerinden biri olan Yeni Malatyaspor’da sakatlıkları devam eden Wallace Fortuna dos Santos’un 1-3 hafta arasında maçlara çıkmayacağı ve Benjamin Tetteh’in ise tedbir amaçlı antrenmanlara katılmayacağı açıklaması yapıldı.

Yeni Malatyaspor’un Kulüp doktoru olan Hakan Ayaz, yaptığı açıklamayla, sakatlıkları bulunan oyuncularla ilgili son durumu paylaştı.

Wallace Dos Santos’un   durumunun ciddi olduğunu ve adale zorlanması olduğunu belirtirken kendi öngörüsü sonucunda 1 ila 3 hafta arasında sahalardan uzak kalacağını bildirdi. Öte yandan Başakşehir karşılaşmasında ayağına darbe alması sonucunda Benjamin Tetteh’in durumunun fazla ağır olmadığını fakat bir süre tedbir amaçlı zorlanmaması gerektiğini bu nedenle de antrenmanlara bir süre çıkmayacağını bildirdi.

Kulüp Doktorundan Açıklamalar

Wallace Dos Santos’un  Medipol Başakşehir maçı öncesi ısınırken sakatlanması sonrasında sağlık durumuyla ilgili değerlendirmede bulunan Ayaz, “Başakşehir maçı öncesi ısınma sırasında sakatlanan Wallace’ın yapılan muayene ve tetkikleri sonucunda adale zorlanması tespit edilmiş olup tahmini olarak 1-3 hafta sahalardan uzak kalacağı öngörülmektedir.” değerlendirmesinde bulundu.

Ayaz, Başakşehir karşılaşmasında ayağına darbe alan Benjamin Tetteh’in durumuyla ilgili de, “Tetteh’i tedbir amaçlı şu an için antrenmanlara çıkartmıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Ayaz, sakatlığı süren Jody Lukoki’nin tedavisinin ise devam ettiğini aktardı.