Yeni Malatyaspor’da Yeni Teknik Adam Dönemi

Spor Toto Süper Lig’de yer alan takımlarında biri olan Yeni Malatyaspor teknik direktör Hamza Hamzaoğlu ile yollarını ayırdıktan sonra teknik direktörlük konumu için İrfan Buz ile anlaştığını açıkladı.

53 yaşındaki teknik adam ile Süper Lig’in kalan haftalarında daha iyi bir performans elde etmeyi bekleyen Yeni Malatyaspor Hamza Hamzaoğlu ile bir türlü tam olarak istediğini bulamamıştı.

Hamza Hamzaoğlu Yönetiminde Yeni Malatyaspor

Yeni Malatyaspor’da Hamza Hamzaoğlu Dönemi 12 Eylül 2020 tarihinde başladı. Kulüp ile çıktığı ilk maç olan Karagümrük maçında 3-0’lık mağlubiyet yaşayan Hamza Hamzaoğlu saha sonrasında kendisini ve ekibi toparlamaya çalışsa da oldukça inişli çıkışlı bir grafiğe sahip.

Yeni Malatyaspor ile 12 Eylül 2020’den bu yana toplamda 29 maça çıkan Hamza Hamzaoğlu’nun maç başına yakaladığı ortalama puan 1.34 olurken toplamda takımın hanesine 39 puan yazdırdı.

Takım ile Süper Lig’de iyi bir başlangıç yapmayı başaran teknik adam ne yazık ki bu başarıyı son 6 haftada devam ettiremedi ve son 6 maçta da galibiyet alamayınca takımdan istifa ettiğini duyurdu.

Yeni Malatyaspor ile karşılıklı bir şekilde anlaşma sağlayan Hamza Hamzaoğlu 20 Şubat 2021 tarihinde takım ile ilişiğini kesti. 20 Şubat’tan bu yana kendisine yeni bir teknik direktör arayan Yeni Malatyaspor ise sonunda aradığı teknik adamı buldu.

Hamza Hamzaoğlu ile 2020-2021 sezonunda 29 maçta, 10 galibiyet, 9 beraberlik ve 10 mağlubiyet yaşayan Yeni Malatyaspor aslında ligin ilk günlerinde Fenerbahçe, Kasımpaşa, Rizespor gibi önemli ve zorlu maçlardan galibiyet ile ayrılmıştı.

Fakat son haftalarda oynadığı Galatasaray, Karagümrük, Göztepe, Trabzonspor, Antalyaspor maçları sonrasında bir de Konyaspor maçında da galibiyet elde edemeyince son damla oldu ve teknik direktör değişikliğine gitti.

6 Haftalık Hasret Son Bulacak Mı?

İrfan Buz ile 10 Mart 2021 tarihinde anlaşma sağlayan Yeni Malatyaspor yeni teknik direktörü ile ilk maçına kendi sahasında Gaziantp FK takımına karşı 20 Mart 2021 tarihinde Cumartesi günü saat 16.00’da çıkacak.

Takım ile kaynaşması ve stratji oluşturması için yaklaşık olarak 10 günü bulunan tecrübeli teknik adamın 6 hafta sonra Yeni Malatyaspor’a galibiyet getirmesi bekleniyor.