YENİ MALATYASPOR’UN İSTİKRARLI OYUNCUSU CHEBAKE

Spor Toto Süper Lig’de sezonu topladığı 45 puanla 15. sırada bitiren Helenex Yeni Malatyaspor’un en istikrarlı oyuncusu Issam Chebake oldu. 31 yaşındaki Faslı savunma oyuncusu bu sezon oynanan 40 lig maçının 35’inde forma şansı buldu.

Helenex Yeni Malatyaspor’da bu sezon 31 farklı futbolcu forma şansı buldu. Bu futbolcular arasından en çok süre alan isim ise Faslı savunmacı Issam Chebake oldu. 31 yaşındaki oyuncu, bu sezon oynanan 40 lig maçının 35’inde forma giydi. Faslı savunma oyuncusu toplamda 2956 dakika sahada kalarak takımdaki diğer bir istikrar abideleri olan Adem Büyük (2893 dk) ve Karim Hafez (2843 dk)’i geride bıraktı.

MALATYASPOR’UN EN GOLCÜSÜ: ADEM BÜYÜK

Helenex Yeni Malatyaspor’un ligde kalmasındaki en büyük etken şüphesiz takımın en golcü ismi olan Adem Büyük oldu.

Oynamış olduğu 34 maçın tümünde ilk on birde şans bulan Adem, takımın skor yükünü taşıyan isim olarak ön plana çıktı. Tecrübeli oyuncu bu sezon Yeni Malatyaspor formasıyla 17 gol attı.

Adem Büyük ayrıca atmış olduğu 9 penaltı golüyle penaltı atışlarından en fazla gol kaydeden oyuncu oldu. Kullanmış olduğu penaltıların sadece birinden yararlanamayan golcü futbolcuyu, Malatyaspor takımından 5’er golüyle Benjamin Tetteh ve Kubilay Kanatsızkuş izledi.

EN HIRÇIN OYUNCU KARIM HAFEZ ILE HADEBE OLDU

Ligde kalmayı başaran Yeni Malatyaspor’un en disiplinsiz, tabiri caizse en hırçın oyuncuları ise Karim Hafez ve Teenage Hadebe oldu.

Yeni Malatyaspor’da bu sezon forma şansı bulan 31 futbolcu toplamda 77 sarı ve 4 kırmızı kart gördü. Disiplin sicilini en fazla şişiren iki oyuncu ise Karim Hafez ile Teenage Hadebe oldu. Bu oyuncular 1’er kırmızı ve 7’şer sarı kart gördü.

Helenex Yeni Malatyaspor’da kırmızı kart gören diğer isimler ise Semih Kaya ve Kubilay Kanatsızkuş oldu.

Hakkı Çelikel: Tüm Futbolcularımız Elinden Gelenin En İyisini Yaptı

Yeni Malatyaspor Basın Sözcüsü Hakkı Çelikel, kümede kaldıkları için mutlu olduklarını ve gelecek sezon için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti.

Çelikel, futbolcuların elinden gelenin en iyisini yaparak özveri gösterdiklerini, bu sebeple onları kutladığını belirtti.