Yeni Malatyaspor’un Rakibi 3 Puanı İstiyor

2021/2022 sezonunda Süper Lig’de yer alan Altay Spor Kulübü, başarısız geçen sezonun ardından sadece 34 puan toplayabildi ve 18’inci sırada bulunarak küme düşen 4 ekipten birisi oldu. 2022/2023 sezonunda TFF 1’inci Lig’de mücadele edecek olan Altay Spor Kulübü, çok başarısız bir başlangıç yaptı.

Teknik Direktör Sefer Yılmaz nezaketindeki Altay Spor Kulübü 2022/2023 sezonunda TFF 1’inci Lig’i ilk haftasında evinde 12 Ağustos’ta Samsunspor’u ağırladı. Sezonun ilk müsabakası olan karşılaşmadan İzmir temsilcisi 0-2’lik skor ile yenik ayrıldı. Bu yenilgi ile beraber Altay Spor Kulübü oldukça düşük moralli bir başlangıç yaptı.

Sezonun ikinci haftasında ise 21 Ağustos’ta İstanbul temsilcisi Pendikspor’un deplasmanına çıkan Altay SK, 1-0’lık yenilgi ile sahadan ayrıldı. Bu şekilde de 2 hafta arka arkaya yenilmiş olan Altay Spor Kulübü, ilk iki haftada puan kazanamayan tek TFF 1’inci Lig temsilcisi oldu.

Sezonun üçüncü haftasında ise Altay Spor Kulübü, 28 Ağustos’ta Başkent temsilcisi Ankara Keçiörengücü’nü evinde ağırladı. İzmir temsilcisi bu müsabakada sezonun ilk golünü kaydetti ancak buna rağmen puan kazanmayı başaramadı çünkü kalesinde de 3 adet gol gördü. Bu şekilde 1-3 biten karşılaşmada Altay Spor Kulübü yine yenilerek 3 haftada sıfır puan elde etmiş oldu.

İlk Puan Dördüncü Haftada Geldi

Morali epeyce düşük olan Altay SK, dördüncü hafta itibari ile ise toparlanmaya başladı. 2022/2023 sezonunda TFF 1’inci Lig’inin dördüncü haftasında Altay SK, Adanaspor deplasmanına çıktı. Bu karşılaşmada sezonun ikinci golünü kaydetmeyi başaran Altay, 1-1’lik beraberlik elde etti. Bu şekilde de puanını 1 yapmış olan Altay Spor Kulübü, deplasmanda aldığı bu puan ile birlikte moralini biraz yüksek tutmayı başarmış oldu.

Sezonun beşinci haftasında ise Teknik Direktör Sefer Yılmaz nezaketindeki Altay Spor Kulübü, ilk galibiyetini zorlu bir rakip karşısında aldı. Dördüncü hafta bittiğinde 10 puana sahip olan ve namağlup şekilde devam eden Bodrumspor’u evinde ağırlayan Altay Spor Kulübü, bu taze TFF 1’inci Lig temsilcisi ekibi beklenmedik bir şekilde mağlup etti. 2-0 biten karşılaşma sonrasında İzmir temsilcisinin puanı 4’e yükseldi ve 15’inci sıraya yerleşerek en azından küme düşme potasından ayrılmış oldu. Namağlup şekilde yoluna devam eden Bodrumspor ise bu beklenmedik yenilgi ile 10 puanda kalmaya devam etti ancak yine de birincilik koltuğunu kimseye kaptırmadı.

Yeni Malatyaspor Deplasmanında da 3 Puan İsteniyor

2022/2023 sezonunda TFF 1’inci Lig’in 6’ncı haftasında 16 Eylül Cuma günü saat 20’de Yeni Malatyaspor’un deplasmanına çıkacak olan Altay Spor Kulübü, yavaş yavaş artan başarısını devam ettirmenin hayalini kuruyor.

Transfer yasaklısı Yeni Malatyaspor ise geride kalan 5 haftada sadece 2 beraberlik elde ederek 2 puanı hanesine yazdırmaya başardı. Bu şekilde de Doğu temsilcisinin ligdeki sıralaması 18 olarak görülüyor.

İki ekip de 16 Eylül’deki bu karşılaşmadan puansız ayrılmak istemiyor ve bu uğurda da antrenman çalışmalarını devam ettiriyor.