Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek

Adil Gevrek’’ Maçın ertelenmesini biz istemedik’’

27 Ocak Pazartesi günü oynanacak olan YeniMalatyaspor- Trabzonspor maçı 24 Ocak günü meydana gelen ve ülkede üzüntüye yol açan Elâzığ Sivrice merkezli deprem sebebiyle ertelenmişti. Ligin 19. Hafta karşılaşmasının ertelenmesi ile ilgili Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek bugün yaptığı açıklamada bulundu. Maçın ertelenme talebinin Trabzonspor’dan geldiğini Yeni Malatyaspor olarak maçı oynamak istediklerini belirtti.

Adil Gevrek yaptığı açıklamada  şunları aktardı: ‘’ Futbol Federasyonu pazartesi oynanacak maçın ertelenmesi ile ilgili bizi bilgilendirdiler ve Trabzonspor’un böyle bir talebinin olduğunu söylediler. Bizim maçın ertelenmesi gibi bir talebimizin olmadı dedir. Maçı oynamak istediğimizi söyledik fakat federasyon bizim onayımız olmadan Trabzonspor’un talebi doğrultusunda maçı erteledi. Federasyon deprem sebebi ile maçı erteliyorsa 19. Haftadaki tüm maçların ertelenmesi gereklidir.’’

Trabzonspor’da Nwakaeme’nin Kırmızı Kart Cezası

Trabzonspor’da sakat oyuncuların olduğu bu oyuncuların YeniMalatyasporda sakatlıkları sebebiyle oynayamayacağı biliniyordu. YeniMalatyaspor maçının ertelenmesi ile bu süreçte sakat futbolcuların sakatlıklarının sona erip maça çıkabilecek duruma gelecekleri tahmin ediliyor. Trabzonspor’da kırmızı kart cezalısı olan Nwakaeme’nin cezası sebebiyle oynamayacağı Yeni Malatyaspor maçının ertelenmesi ile cezasını Fenerbahçe maçı ile tamamlayacağı söylentiler arasında bulunuyor.