Vidar Örn Kjartansson

Yeni Malatyaspor’da Vidar Örn Kjartansson Transferi

Yeni Malatyaspor’un ara transfer dönemi bitmeden Vidar Örn Kjartansson ile anlaşarak yeni bir forveti kadrosuna dahil etti. Takım kadrosuna yeni bir forvet transfer etmek isteyen Yeni Malatyaspor Togolu forvet Emmanuel Adebayor ile de transfer görüşmeleri yapmıştı. Yeni Malatyaspor yönetimi yeni forvet transferi için yabancı bir futbolcu düşünüyordu. Takımda İzlanda’nın milli takımında da oynayan Vidar Örn Kjartansson’un Yeni Malatyaspor ile kiralık olarak sözleşme imzaladı.

Yeni Malatyaspor’un son transferi Vidar Örn Kjartansson 29 yaşında Rusya’nın Rubin Kazan takımında forma giyiyordu. Vidar Örn Kjartansson’un futbol kariyerinde Malmö, Rostov, Maccabi Tel Aviv takımları bulunuyor. Yeni Malatyaspor yönetimi forvet transferini sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile taraftarları ile paylaştı. Yeni Malatyaspor yönetimi paylaşımında Vidar Örn Kjartansson’u Yeni Malatyaspor ile anlaştığı ve forvet ile 1,5 yıl opsiyonlu şekilde kiralık sözleşme yapıldığı açıklandı.

İkinci Forvet Vidar Örn Kjartansson

Yeni Malatyaspor’da ligin ikinci yarısının başında Adis Jahovic’in Antalyaspor’a gidişi ile forvet arayışı başlamıştı. Adis Jahovic’in Antalyaspor’a gidişinden sonra forvet olarak Sinan Gümüş’ü transfer eden Yeni Malatyaspor Vidar Örn Kjartansson’u ikinci transfer olarak takıma dahil etti.