Yeni Malatyaspor Alanyaspor

Yeni Malatyaspor Alanyaspor Maçı Hazırlığında

Süper Ligde 20. Hafta karşılaşmasında Yeni Malatyaspor  Alanyaspor ile karşılaşacak ve bu maça Yeni Malatyaspor  Antalya’da hazırlanmaya başlıyor.  Antalya’da Belek bölgesinde otelde antrenman ve çalışmalar yapacak olan takım 02 Şubat Pazar günü deplasmanda maça çıkacak. Takımın maç hazırlıklarına Yeni Malatyaspor’un yeni forvet transferi İzlandalı Vidar Örn Kjartansson ve Remi Wolker da katıldı. İki yeni futbolcu Antalyaspor maçında ilk 11 de Yeni Malatyaspor forması ile sahaya çıkması bekleniyor.

Antalya’da lig maçına hazırlanan Yeni Malatyaspor yeni teknik direktör Kemal Özdeş ile bu maça hazırlanıyor. Alanyaspor maçı yeni teknik direktör Kemal Özdeş yönetimindeki takımın oynayacağı ilk maç olacak ve takım bu maçtan galibiyet ile ayrılmayı hedefliyor.

Yeni Malatyaspor’da Deprem Üzüntüsü

Yeni Malatyaspor yönetimi Alanyaspor maçına hazırlık için Antalya’yı seçme nedeninin 24 Ocak Cuma akşamı yaşanan deprem olduğunu söylediler. Elâzığ merkezli olan 6,8 şiddetindeki deprem Malatya ilini de etkilemiş ve kentte bazı binaların yıkılmasına sebep olmuştu. Yeni Malatyaspor futbolcularının depremden psikolojik olarak etkilendiği için Yeni Malatyaspor Alanyaspor maçının hazırlıklarının Antalya’da yapıldığı bildirildi.

Süper Lig’in 19. Haftası maçında Yeni Malatyaspor, Trabzonspor ile 27 Ocak Pazartesi günü (dün) karşılaşacaktı. Yaşanan deprem felaketi nedeniyle TFF tarafından Trabzonspor maçı ileri bir tarihe ertelendi. Maçın ertelenme talebinin Yeni Malatyaspor’dan değil Trabzonspor’dan geldiği bu talebin tek taraflı bir talep olduğu Yeni Malatyaspor Yönetimi tarafından açıklandı. Yeni Malatyaspor yönetimi Trabzonspor maçının ertelenmesini istemediklerini takım olarak Yeni Malatyaspor’un maça çıkabilecek durumda olduklarını da söyledi.