Yeni Malatyaspor’da Yeni Teknik Direktör Hareketliliği

Geçen hafta teknik direkör Yeni Malatyaspor’un Sivasspor’a yenilmesinin ardından Sergen Yalçın ile sözleşmesini fesheden Yeni Malatyaspor’da yeni teknik direktör olarak Tolunay Kafkas ile görüşmelere başladı. Sergen Yalçın ile yolların ayrılmasından sonra Trabzonspor’dan ayrılan Ünal Kahraman ile görüşen ama sonuç alamayan Yeni Malatyaspor Tolunay Kafkas’a gözünü çevirdi.

Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek Tolunay Kafkas ile İstanbul’da biraraya gelerek transfer görüşmelerine başladı. Adil Gevrek Tolunay Kafkas’ın Yeni Malatyaspor’u çalıştırmasını çok istediği ve Adil Gevrek’in teknik adama hafta başında takımın başında olmasını istediği kulislerde konuşulmaktadır.

Teknik Direktör Alternatifleri

Tolunay Kafkas şu anda TFF Altyapı olarak çalışmakta olup Tolunay Kafkas’ın şartlarını Yeni Malatyaspor yönetiminin kabul etmesi durumunda yeni teknik direktör ile sözleşme imzalanabilir. Tolunay Kafkas ile anlaşma sağlanamadığı takdirde Yeni Malatyaspor’da Tolunay Kafkas’a 2 tane alternatif teknik direktörün adı geçmektedir. Cihat Arslan ve Kemal Özdeş Tolunay Kafkas ile anlaşılamadığı takdirde Yeni Malatyaspor’da adı geçen teknik adamlardan ikisidir. Bu iki teknik adamdan Kemal Özdeş daha çok üzerinde konuşulan isim olup Kemal Özdeş Bir dönem Kasımpaşa’yı çalıştırmış ve daha sonra ayrılmıştı.