Adil Gevrek Takım Borçları İçin Para Arıyor

Spor Toto Süper Lig’de daha şimdiden küme düştü gözüyle bakılan Öznur Kablo Yeni Malatyaspor’da Başkan Adil Gevrek, borçları kapatmak için yoğun şekilde çalışıyor.

Öznur Kablo Yeni Malatyaspor, bu sezon Spor Toto Süper Lig’de gösterdiği performans ile taraftarlarında ve şehirde büyük bir hayal kırıklığına yol açtı.

Hayal Kırıklığının Şehir Malatya Oldu

adil gevrek

Bu sezon birçok farklı teknik direktörle mücadele eden Öznur Kablo Yeni Malatyaspor, bu isimlerin hiçbirinden beklediği katkıyı alamadı.

Özellikle Romanya asıllı teknik direktör Marius Sumudica döneminde takımda çok enteresan gelişmelerin olduğu sonra da basına sızdı. Onun ardından görev futbol takımımızın hali hazırdaki kaptanlığını yürüten milli futbolcu Adem Büyük’ün oldu.

Tıpkı Fraport TAV Antalyaspor’un teknik direktör Nuri Şahin için yaptığı uygulamaya benzer bir yönetimi seçen Başkan Adil Gevrek, ne yazık ki bu tercihinde de başarıya ulaşamadı.

Son olarak Öznur Kablo Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü olarak Spor Toto Süper Lig ve Spor Toto 1. Lig’de daha önce birçok takım çalıştırmış olan Cihat Arslan getirildi.

Buna karşın teknik direktör Cihat Arslan da takımın ihtiyacı olan puanları toplamayı başarabilmiş gözükmüyor. Zira Öznur Kablo Yeni Malatyaspor şu anda Spor Toto Süper Lig puan tablosunun son sırasında yer alıyor.

Öznur Kablo Yeni Malatyaspor, Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Ahmet Çalık Sezonu’nda çıktığı 30 maçta 5 galibiyet ve 5 beraberlik aldı. Geri kalan 20 maçta ise maalesef mağlup olundu. Hal böyle olunca yalnızca 20 puan toplanabildi ve takım bitime 8 hafta kala 20’nci sıraya oturdu.

Adil Gevrek Ne Yapmaya Çalışıyor

Öznur Kablo Yeni Malatyaspor Kulübü Adil Gevrek, başarısız geçen bir yönetim süresinin sonunda Mayıs 2022’de görevden ayrılacak gibi gözüküyor.

8 yıllık görev süresi boyunca camiaya bir türlü istenen başarıyı getiremeyen Başkan Adil Gevrek, görevden ayrılmadan ekonomik sıkıntı yaşayan kulübü biraz olsun rahatlatmayı hedefliyor.

Alınan bilgilere göre Öznur Kablo Yeni Malatyaspor’un şu anda yaklaşık 300 milyon Türk lirasını bulan bir borcu bulunuyor. Bir önceki kongrede 70 milyon Türk lirası olarak açıklanan bu borcun nasıl bu kadar katlandığı da herkes tarafından merak ediliyor.

Kamuoyunda kendisine karşı duyulan güvenin giderek azaldığı bir ortamda Öznur Kablo Yeni Malatyaspor’a kaynak yaratmaya çalışan Başkan Adil Gevrek, bunu başarıp başaramamasına göre sert bir kongreyle gönderilebilir.

Buna karşın Başkan Adil Gevrek, gerekli mali desteği bulup Öznur Kablo Yeni Malatyaspor’a kasa kolaylığı sağlar ve başta FIFA’da biriken dosyalar olmak üzere kulübün içinde bulunduğu bu darboğazı gevşetebilirse ileride saygıyla anılacaktır.

Öznur Kablo Yeni Malatyaspor, Spor Toto Süper Lig performansıyla küme düşecek gibi görünürken, bu durum elbette yönetimin işini çok daha fazla zorlaştırıyor. Zira ligde kalınması halinde gelirler de ona göre artıyor.

Başkan Adil Gevrek için zor günler anlaşılan o ki yakın gelecekte de devam edecek gibi gözüküyor…