Arda Şengül ve Doğukan Emeksiz Yeni Malatyaspor’dan Ayrıldılar

Yeni Malatyaspor; 6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan deprem felaketi sebebiyle mücadele ettiği TFF 1.Lig’den çekildi. Sarı siyahlı takım; sezonun kalan kısmında maçlara çıkmayacak. Türkiye Futbol Federasyonu; Yeni Malatyaspor’un ligden çekilme talebini kabul etti. Yeni Malatyaspor’un hakları korunacak. Sarı siyahlı takım; önümüzdeki sezon yeniden TFF 1.Lig’de mücadele edecek.

Kulübün ligden çekilme kararı almasının ardından Yeni Malatyasporlu bazı oyuncuların kulüp arayışına girdiklerini söylemek gerekir. Arda Şengül ve Doğukan Emeksiz de bu futbolcular arasında yer alıyorlardı. Ancak, her iki oyuncunun da Yeni Malatyaspor’dan ayrılması biraz sorunlu oldu.

Doğukan Emeksiz Kulübe Tepki Gösterdi

Yeni Malatyaspor; Arda Şengül ve Doğukan Emeksiz’in kulübün içerisinde bulunduğu zor durumdan yararlanarak sözleşmelerini feshettiklerini dile getirdi. Ancak, Doğukan Emeksiz; böyle bir durumun olmadığını dile getirdi. Genç oyuncu; deprem felaketinden bir süre önce sözleşmesini tek taraflı olarak feshettiğini açıkladı. Kulübün yükümlülüklerini yerine getirmediğini ve bu yüzden sözleşmesini feshetmek zorunda kaldığını bildirdi. Buna ek olarak, Yeni Malatyaspor kulübü başkanının kendisine hakaret ettiğinin altını çizdi.

Doğukan Emeksiz; kulübün kendisi hakkında yapmış olduğu karalama kampanyasından büyük rahatsızlık duyuyor. Yaşanan tatsız olaydan dolayı en azından sezon sonuna kadar takımda kalmaya karar verdiğini ancak kulübün deprem sebebiyle ligden çekilmesinden dolayı sözleşmesini feshetmek zorunda olduğunu dile getiriyor.

Doğukan Emeksiz Kimdir?

5 Ocak 2000 tarihinde dünyaya gelmiştir. 1.79 boyundadır. Başta sağ kanat olmak üzere hücumun her bölgesinde forma giyebilir. Genç oyuncu; bir süre Beşiktaş altyapısında forma giydi. Ardından, uzun yıllar boyunca Sarıyer’de top koşturdu. 2020 – 2021 sezonu öncesinde Yeni Malatyaspor’a transfer oldu. Söz konusu sezonda sadece üç maça çıkabildi. O maçlarda sahada 17 dakika kalabildi. 2021 – 2022 sezonunu kiralık olarak Afyonspor’da geçirdi. Bu takımda oldukça iyi bir performans ortaya koydu. 36 maça çıkma başarısını gösterdi. O maçlarda yedi gol kaybetti. 2022 – 2023 sezonu öncesinde Yeni Malatyaspor’a geri döndü.

Doğukan Emeksiz; 2022 – 2023 sezonunda Yeni Malatyaspor’un ilk 11 oyuncusu olmayı başardı. Kadroda olduğu 21 maçın 20’sine ilk 11’de başladı. TFF 1.Lig’de sahada bin 616 dakika kaldı. Üç gol atıp üç asist yapmayı başardı. Buna ek olarak, Türkiye Kupası’nda da iki maçta 96 dakika süre aldı. Yeni Malatyaspor adına önemli bir isim olduğunu gösterdi.

Arda Şengül Kimdir?

Yeni Malatyaspor’un takımdan ayrıldığı için tepki gösterdiği isimlerden birisi de Arda Şengül! 1998 doğumlu stoper; TFF 1.Lig ekiplerinden Bandırmaspor ile 30 Haziran 2025 tarihine kadar sözleşme imzaladı. 1.85 boyundaki oyuncu; bu sezon Yeni Malatyaspor formasıyla 16 maça çıktı. Söz konusu maçlarda sahada bin 235 dakika kaldı.

Yeni Malatyaspor; her iki oyuncudan da bir bonservis geliri elde edemedi.