ARJANTİN’İN SÜPER STARI LİONEL MESSİ AVRUPA VE DÜNYA KUPASIN’DA ARTIK YOK

ABD ‘de MLS ekiplerinden Inter Miami’ye transfer olan 35 yasındaki Arjantinli yıldız Lionel Messi gelecek sezon ilk kez devler liginde şampiyonlar liginde forma giyemeyecek.

Kariyerinin sonuna doğru gelen 35 yasındaki Arjantinli yıldız Lionel Messi Milli takımı Ülkesi Arjantin ile ‘ de 2026’ da ki Dünya Kupasın’ da yer almayı düşünmüyor.

Çin medyasının kısa röportajına katılan 35 yasındaki Arjantinli yıldız Lionel Messi bir sonraki dünya kupası olan 2026 ABD, Meksika ve Kanada’nın ortaklaşa ev sahipliği yapacağı Dünya Kupası’nda yer alıp almayacağının sorulması üzerine, tecrübeli isim seyirci olarak katılacağını söyledi. Kariyerinin sonuna geldiğini artık kabul eden 24 Haziran’da 36 yaşına basacak olan Lionel Messi Katar’ da kazanılan Dünya Kupası onun için zirve olduğu için zirve de milli takım kariyerini noktaladığını açıkladı.

Zaman ile tekrardan durumu değerlendireceği söylense de 35 yasındaki Arjantinli yıldız Lionel Messi zirveye kupa ile veda etmişken orada bırakması en doğru kararı gibi olacak.

Futbol kariyerinin de artık sonuna doğru gelen Arjantinli yıldız Lionel Messi Avrupa kariyerinde Barcelona formasıyla 778 maçta 672 gol ve 303 asist, PSG‘de ise 75 karşılaşmada 32 gol ve 35 asiste imza atarak adını altın harflerle futbol tarihine yazdırmıştı.

KARİYERİNİN TEK EKSİĞİNİ 2022 KATAR’ DA KAZANDI

ABD ‘de MLS ekiplerinden Inter Miami’ye transfer olan 35 yasındaki Arjantinli yıldız Lionel Messi en son Katar’da düzenlenen 2022 Dünya Kupası’nda kaptanlığını üstlendiği Arjantin formasıyla turnuvanın en iyi oyuncusu seçilerek turnuvayı kariyerinde ki tek eksik olan Dünya Kupası ile tamamlamıştı.

Kariyerinin tek eksiği olan Dünya Kupasını da kazanarak milli takımına veda eden Arjantinli yıldızı isim Messi Dünya Kupası finalinde Arjantin ile Fransa karşı karşıya gelmişlerdi. Nefes kesen karşılaşmada mücadele’ nin normal 90’ dakikasında 2 – 2 ‘ lik beraberlik ile geçilmişti. Uzatmalara kalan final maçında karşılıklı gelen goller ile durum 3 – 3 e gelmişti.

Uzatmalarda’ da kazanan tarafın çıkmadığı karşılaşma penaltı atışlarına kalmıştı. Arjantin ve Messi rakib Fransa’ yı penaltılara kaldıkları karşılaşmada 4 – 2 üstünlük ile tamamlayarak kupanın sahibi olmuşlardı.

2022 KATAR DÜNYA KUPASINDA ENLERİ YAŞADI

2022 Katar ‘ da Arjantinli yıldız futbolcu Lionel Messi, Dünya Kupası’nda en fazla forma giyen ve süre alan futbolcu olarak tarihe geçen isimlerden olmuştu.

2022 Katar Dünya kupası finalinde Fransa’ya karşı sahaya çıkan 35 yaşındaki Messi, turnuvada 26. kez forma giyerek Alman futbolcu Lothar Matthaus’u geride bırakmıştı.

Arjantinli yıldızı isim Dünya Kupasında 19 kez en çok kaptan olarak sahaya çıkan futbolcu olurken, Yarı final de ki Hırvatistan maçında penaltı atışından attığı gol sonrasında Gabriel Batistuta’yı da geride bırakarak 11 golle Dünya Kupası’nda en fazla fileleri havalandıran Arjantinli futbolcu unvanını elde etmişti.