Galatasaray Şampiyonluk İçin Artık Gözler Okan Buruk’da Olacak

Sarı kırmızılı takım Galatasaray süper lig de artık 23. Şampiyonlukları için önlerinde 90’ dakika kaldı.

Galatasaray süper lig de bu hafta konuk olacakları başkent de MKE Ankaragücü deplasmanında alacakları 3 puan ile şampiyonluklarını son maç bırakmadan ilan edecekler.

Süper lig de konuk olacakları başkent deplasmanı öncesinde sarı kırmızılı takım da gözler teknik adam Okan Buruk’ da olacak.

Teknik direktör Okan Buruk, önemi en yüksek seviyede olan maç öncesi takımı adına kritik kararlar aldı. Rehavet istemeyen deneyimli teknik adam, Florya’ da şartları sıkılaştıracak.

MKE Ankaragücü maçına kadar tesislere ziyaretçi alımını durduran tecrübeli teknik adam son haftaya kadar aynı ciddiyet ile gitmek istiyor. Herhangi bir etkinliğe partiye oyuncularının katılımını yasaklama kararı aldılar.

Sezon başından beri toplantı düzenleyen tecrübeli teknik adam Okan Buruk, oyuncularda ve teknik ekipte tek odağın saha içinde olmasını istiyor.

Son haftaya kadar sarı kırmızılı takım başladıkları gibi sonunuda iyi getirmek isteyen sarı kırmızılı takım da gözler hedef camia tek vücut olarak Başkente kitlendiler.

Sarı kırmızılı takım Galatasaray, eğer ki başkentte MKE Ankaragücü maçında galibiyete ulaşamazsa şampiyonluk maçı son mücadeleye Fenerbahçe derbisine kalacak.

Tüm planları son maç şampiyon olarak çıkmaya ayarlayan sarı kırmızılı takım kendi sahasında derbiye şampiyon olarak çıkmak istiyorlar.

BAŞKENTTE 3 PUAN ALIP ŞAMPİYON OLMAK İSTİYORLAR

Sarı kırmızılı takım Galatasaray ‘ da süper lig de başkentte kazanarak şampiyonluk planlarını gerçekleştirmek isteyen takım da camia tek yürek oldu.

Süper lig de artık son haftalara girilirken sarı kırmızılı takım ezeli rakibi Fenerbahçe ile Beşiktaş’ın 5 puan önünde lider durumda bulunuyorlar. Galatasaray’da artık tek hedef başkentte MKE Ankaragücü’nü deplasmanda mağlup edip şampiyonluğa ulaşmak olacak.

Şampiyonluktan sadece 3 puan uzakta kalan sarı kırmızılı takım başkentte alacakları 3 puan ile Galatasaray işi son maça yani seyircisi önünde çıkacağı Fenerbahçe derbisine bırakmadan mutlu sonu garantilemeyi hedefliyor.

Galatasaray yönetimi de üzerine düşenin fazlasını yerine getirerek sarı kırmızılı takımın şampiyon olması halinde 50 milyon TL şampiyonluk primi dağıtacaklar.

DERBİYE ŞAMPİYON OLARAK ÇIKMA PLANLARI

Sarı kırmızılı takım da şampiyonluk için geri sayım artık başladı. Ankaragücü karşısında alacakları 3 puan ile 23. Şampiyonluklarına ulaşacak olan sarı kırmızılı takım da gözler başkentte olacak.

Sarı kırmızılı takım Galatasaray, Ankaragücü maçında deplasmanda galibiyete ulaşamazsa şampiyonluk maçı derbiye kalacak.

Eğer Ankaragücü maçı kazanırsa Fenerbahçe’nin kendi maçını kayıpsız geçmesi ve Galatasaray’ı deplasmanda geçmesi gerekecek.

Başkentte Galatasaray ile MKE Ankaragücü maçı berabere biterse, Fenerbahçe’nin hem kendi maçını Antalyaspor ‘u mağlup etmesi hem de Galatasaray deplasmanında en az 3 farklı kazanması gerekecek.

Galatasaray elindeki bu şansı bu hafta başkentte kullanarak son maça şampiyon olarak taraftarının önüne gelmek istiyorlar.