Başkan Adil Gevrek’ten Transfer Açıklamaları

Yeni Malatyaspor başkanı Adil Gevrek transfer sezonuna ilişkin bir takım açıklamalarda bulundu. Yeni Malatyaspor’un finansal konuda bir sorununun olmadığını ancak transfer döneminde yine de takım içindeki dengeleri gözetmek şartı ile finansal harcama yapılması gerektiğini belirten Gevrek transfer sezonunda 1-2 transfer yapılabileceğinin sinyallerini verdi.

Umut Bulut’un Takıma Katkısı Önemli

Yaşı ileri olmasına rağmen gerek süper ligde gerekse milli takımda pek çok başarılara imza atmış olan özel bir oyuncu olan Bulut’un takıma faydalı olması amaçlanıyor. Takım içindeki dengeleri gözeterek katkı verecek oyuncuları transfer döneminde takıma kazandırmak Yeni Malatyaspor’un çok daha verimli bir şekilde oyun kurmasının önünü açacaktır. Başarılı bir seri götüren Yeni Malatyaspor, bu bağlamda Umut Bulut’tan pek çok fayda sağlayacaktır.

GuılHerme Gidecek Mi?

Bu soru transfer sezonunun en önemli sorularından bir tanesi. Yeni Malatyaspor ile ilgili olarak sosyal medyada son günlerde çıkan söylentiler Guilherme’nin takımdan ayrılacağı yönünde. Bu konuda başkan Adil Gevrek; “Guilherme gitmek isterse önünü açarız” şeklinde ifade kullandı. Guilherme’yi büyük takımların istemesi halinde transferine onay verileceğini belirten Gevrek bu konuda bizim de sözümüz var, dedi.

Uzun Vadeli Planlarımızda Avrupa Var

Başkan Adil Gevrek Yeni malatyaspor’un uzun vadeli planları arasında Avrupa hayalinin olduğunu belirtti ve şunları kaydetti; Uzun vadeli planlarımız arasında takımımızı Avrupa’da temsil etmek var. Bunun bir bölümünü gerçekleştirmiş olsak da gerek mali açıdan gerekse altyapı açısından henüz buna tam hazır değiliz. ” dedi.

Sergen Yalçın Takımda Kalacak Mı?

Yeni Malatyaspor takımının hocası Sergen Yalçın hakkında basında pek çok Trabzonspor iddiaları yer aldı. Bu konuda takımdan ayrılıp ayrılmayacağına ilişkin kesin konuşan başkan her iki takımın da hocalarının olduğunu ve hocaların takımın başında olduğunu aktararak şu an bunları konuşmanın gereksiz olduğuna vurgu yaptı.

Ayrıca ek olarak Alper Potuk durumuna da değinen başkan hocanın istemesi halinde oyuncu ile görüşülebileceğine vurgu yaptı. Alper potuk iyi bir oyuncu ve hocanın istemesi halinde görüşülerek bu konuda kesin bir karara varılabileceğini aktardı.