Yeni Malatyaspor Yiğithan Güveli ve Rağman Buğra Çağıran ile Yollarını Ayırdı!

yeni malatyaspor

Yeni malatyaspor takımından yapılan açıklamada Yiğithan Güveli ve Rahman Buğra Çağıran ile yolların ayrıldığı açıklaması yapıldı. Yapılan açıklama doğrultusunda Sergen Yalçın’ın raporunu referans göstererek bu oyuncularla kulüp ilişiğinin kesildiği açıklandı. İkinci sezona çok daha iyi bir şekilde hazırlanmak için Antalya’da kampa girecek olan takımın kadrosu açıklandı ve kadroda aşağıda yer alan isimler yer aldı.

Yeni Malatyaspor Kampa Hazır

Antalya’nın Belek ilçesinde toplanacak olan takımda şu isimler yer alıyor;

Abdulsamed Damlu, Murat Akşit, Fabien Farnolle, Ufuk Ceylan, Mustafa Akbaş, Teenage Hadebe, Issam Chebake, Arturo Mina, Özer Özdemir, Sakıb Aytaç, Erkan Kaş, Robin Yalçın, Gökhan Töre, Murat Yıldırım, Ahmed Ildiz, Afriyie Acquah, Mitchell Donald, Moryke Fofana, Ghaylen Chaaleli, Guilherme Marques, Thievy Bifouma, Adis Jahovic, Umut Bulut.

Ligin İlk Yarısını 8. Sırada Tamamladı

Yeni Malatyaspor takımı ligin ilk yarısını 8. Sırada tamamlayarak Süper Lig’de oldukça başarılı bir performans ortaya koydu.  Ligde 6 galibiyet 6 beraberlik ve 5 mağlubiyet yaşayan takım kadrosuna devre arasında yeni oyuncular kazandırmak için çalışmalarına devam ediyor.

Son dönemde sosyal medyada sürekli olarak kafa karıştırıcı haberlerin yer almasına ilişkin olarak başkan Adil Gevrek bu konuda açıklama yaptı. Gevrek yaptığı açıklamada; Guilherme’nin transferi için herhangi bir kulüp ile görüşülmediğini açıkladı.  Bu ifadenin öncesinde Guilherme sosyal medyada profilinde yer alan Yeni Malatyaspor ifadesini kaldırmıştı. Bunun ardından Guilherme’nin takımdan ayrılıp ayrılmayacağına ilişkin olarak pek çok soru işaretleri kafada yer almıştı. Tüm bu soru işaretlerinin cevap bulması adına yakın zaman içinde bu konuda somut adımların atılacağı tahmin edilmektedir.

Yeni Malatyaspor teknik direktörü Sergen Yalçın ile ilgili olarak Gevrek tarafından yapılan açıklamada “Sergen Yalçın ile uzun vadeli planınız var mı?” sorusuna “şu anda yok, sezon sonunda sezon durumuna göre oturup konuşulur değerlendirilir” yanıtını vererek bu konuda Sergen Yalçın ile uzun bir çalışma planı olmadığını vurguladı. Tüm bunların sonucunda teknik direktör Sergen Yalçın  tarafından bir açıklama yapılıp yapılmayacağı ise merak ediliyor.