Fatih Tekke İstanbulspor’u Kümede Tutabilecek Mi?

Süper lig ‘e bu sezon yükselen ve uyum sağlamakta zorlanan İstanbulspor’ da alınan kötü sonuçlar sonrasında takımın başında daha önceden de teknik direktörlüğünü yapan Fatih Tekke getirilmişti.

İstanbulspor süper lig de geride kalan 28 hafta sonu da ise 24 puanda kalırken lig de 17. Sırada düşme hattında yer aldılar. Sezonu düşme hattında geçiren İstanbulspor ‘ da Fatih Tekke ‘ nin çabaları takımını ne kadar kümede kalmasını sağlayacak hep beraber göreceğiz.

Fatih Tekke ismi son günlerde ise futbolculuk yaptığı bordo mavili takım Trabzonspor ‘un teknik direktörlük adayları arasında da ismi geçiyor. Daha önceleri de birçok kez bordo mavili takım Trabzonspor ile de çalışmak isteyen Fatih Tekke İstanbulspor ile 3 yıllık bir sözleşmesi var.  MKE Ankaragücü maçı sonrasında ise yaptığı açıklamalarda ki biraz hissettirilen teklif gelmesi halinde hiç düşünmeden İstanbulspor’ dan istifa ederek bordo mavili camia ile anlaşmak için hazırda bekliyor gibi görünüyor.

Trabzonspor ‘dan Fatih Tekke’ ye herhangi bir teknik direktörlük teklifi gitmezken bordo mavili takımın yeni hocası büyük ihtimalle Fatih Tekke olacak gibi geliyor.

Fatih Tekke Süper Lig’de İstanbulspor İle Ne Yaptı?

45 yaşındaki genç teknik adam Fatih Tekke bir kere UEFA – Pro lisans olan bir teknik adam olarak İstanbulspor ‘ da görev alıyor.

İstanbulspor’ da bu sezon ilk görevine 25 Ekim de sezon ortasında başladı. Fatih Tekke ile İstanbulspor 16 süper lig maçına çıktılar. Bu  16 süper lig maçından 5 galibiyet 1 beraberlik ve 10 mağlubiyet alarak maç başı 1,06 puan ile takımın başında.

Kadro kalitesi olarak süper lig ekiplerine göre daha zayıf bir kadrosu olan İstanbulspor bu sezon küme düşmenin en güçlü adayları arasında yer alıyorlar.  Bu sezon deprem felaketi sonrasında küme düşecek olan takım sayısı da 2 olarak belirlenirken bu küme düşme hattında ki yarışın daha çok kızışmasına neden oldu.

İstanbulspor bu sezon süper lig de 24 puan ile 17. Sırada yer alırken 18. Sırada gene bu sezon tarihinde ilk kez süper lig de boy gösteren Ümraniyespor var.

İstanbulspor ‘un süper lig de kalma sansı üstünde ki takımların aralarındaki puan farkını açamamış olması nedeni ile devam ediyor. Giresunspor 24 puanda, MKE Ankaragücü 28 puanda hatta Alanyaspor ile Antalyaspor bile bu denklemin içinde 29 puan ile diye biliriz.

10 Puan İstanbulspor’u Kümede Tutar

İstanbulspor ‘ da kümede kalma mücadelesindeki takım da Fatih Tekke’ de ligin geri kalan kısmında 10 puan hedefleyerek takımını kümede tutmak istiyor.

Fikstüre bakılınca iki tane 3 puan hükmen alması ile 6 puanı hanesine yazdıracaklar. Geri kalan önemli maçları ise alt sıralarda Giresunspor Ümraniyespor ki iki maç kendi sahasında final havasında geçecek.