Süper Lig’in Son Şampiyonu Bu Sezon Elinde Bir Şey Kalmadı

Bordo mavili takım Trabzonspor süper lig ‘İn son şampiyonu bu sezon elinde hiçbir şey kalmadı. Karadeniz ekibi gecen sezon rahat bir galibiyet ile süper lig de kupayı çok rahat bir şekil de müzesine götürürken bu sezon ise yarıştan çok uzak kaldılar.

Trabzonspor ‘ da gecen sezon tek kulvarda ki yarışı ile beraber hazır kurulu bir kadro ile sezona başlarken rakiplerinde ise yeni teknik adamlar gençleşme politikası ve Avrupa Ligi mücadeleleri ile süper lig den uzak kalmışlardı.

Yeni sezona kötü başlayan bordo mavili takım Trabzonspor’ da sezonun ortasına gelindiğinde sportif açıdan çok geride kalmış bir takım vardı.

Süper lig de yarıştan koptuktan sonra bordo mavili takım da ilk önce kulüp başkanı Ahmet Ağaoğlu görevini bırakırken, sonrasında ise takımın tecrübeli teknik patronu Abdullah Avcı ile yollar ayrılmıştı.

Abdullah Avcı sonrasına ise takımın başına geçici olarak Orhan Ak getirilse de Türkiye kupasında başkent ekibi MKE Ankaragücü mağlubiyeti sonrasında görevinden istifa ederek ayrılmıştı.

Bordo mavili takımda gelinen nokta da sezonun geri kalanında statü gereği kalan karşılaşmalarına çıkarken Avrupa kupalarına katılmak için kalan karşılaşmalar da mücadele edecekler.

Geçen Sezon Tek Kulvarda Olan Trabzonspor Başarılı

Bordo mavili takım Trabzonspor‘da gece sezon gelen şampiyonlukta en önemli pay takımın tek kulvarda yarışıyor olması oldu.

Süper lig de rakiplerine göre haftada tek maç ile devam ederken rakipleri Avrupa liginde mücadele etmek zorunda kalırken Türkiye Kupasında da ve süper lig de üst üste sezon ortasına kadar bu şekilde yarıştılar.

Karadeniz ekibi sezon ortasına gelindiğinde zaten aradaki puan farkını açarak liderlik koltuğunda tek başına şampiyonluk yolunda yürüyorlardı.

Gecen sezon tecrübeli teknik adam Abdullah Avcı ile iyi bir oyun planı sahaya yansıtırken kurulu kadro ile üzerinde yapılan oynamalar ile birkaç takviye ile sezon sonunda 38 yıl ardından süper lig şampiyonluğu yaşamışlardı.

Bu Sezon Ellerinde Hedefi Kalmayan Trabzonspor İçin Kötü Geçen Bir Yıl

Bordo mavili takım Trabzonspor ‘ da bu sezon takımın kötü performansının en etkili sebebi geçen sezon kadrosunda bulunan N. Nwakaeme ‘nin yokluğunu ve Norveçli golcüsü A. Cornelius ‘un yokluğunu çok hissettiler.

İki tecrübeli isim ile yollarını ayırmak zorunda kalan bordo mavililer de sezon istediği gibi gitmedi. Kadroya katılan oyuncuların uyum süresi sakatlıklar derken süper lig de erken havlu attılar.

Avrupa’ da ise Şampiyonlar liginde elendikten sonra Avrupa’ da tutunamayan bordo mavili takım ellerindeki son Türkiye Kupasından da elenmiş oldular.

Yıllar sonra gelen şampiyonluk sonrasında motivasyonunu kaybeden bir camiada önce başkan sonra teknik adam giderken yüklü bir miktar da borç ve sonun geri kalanında nasıl bir performans göstereceği belli olmayan bir takım kaldı.