GALATASARAY KEREM DEMİRBAY TRANSFERİNDE ANLAŞMAYA YAKIN

Süper Lig’de 2022 – 23 sezonunu şampiyonlukla tamamlayan ve Şampiyonlar Ligi için iddialı bir kadro kurmak isteyen sarı kırmızılı takım Galatasaray’da transfer çalışmaları tüm hızı ile sürüyor.

Sarı kırmızılı takım da yeni sezon öncesinde hazırlık süreci iyi giderken bir yandan da yönetim takımı güçlendirmek için transfer çalışmalarına son sürat devam ediyorlar.

Süper lig’ de ki 23. Şampiyonlukta hiç kuskusuz sarı kırmızılı takımın en önemli isimlerinden birisi olan 30 yasındaki Arjantinli star Mauro Icardi transferinde yoğun bir şekil de çalışmalarına devam ediyorlar. Sarı kırmızılı taraftarının da gözü kulağı Arjantinli golcüde olurken sol bekte 26 yasındaki İspanyol oyuncu Angelino ‘yu kadrosuna katan sarı kırmızılı takım da Orta saha için bir başka isim olan Arjantinli Paredes’ de ise sona yakınlar.

Yıldız isimler ile beraber daha çok devler ligine göre güçlü derin bir kadro kurmak için kolları sıvayan sarı kırmızılı takım da isimler de belli olmaya başlarken transferler de bir bir İstanbul ayak basıyorlar

En az 4 – 5 transfer yapması beklenen sarı kırmızılı takım da alternatif isimler üzerine de gidilmeye başlandı ki orta sahada önemli bir alternatif peşindeler.

Yerli rotasyonunu genişletmek isteyen sarı kırmızılı takım Galatasaray, Bundesliga ekiplerinden Bayer Leverkusen’de forma giyen Kerem Demirbay’ı transfer etmek istiyor.

30 yasındaki tecrübeli merkez orta saha oyuncusu olan Kerem Demirbay ile orta sahada ki rotasyonu arttırmak isteyen sarı kırmızılı takım tecrübeli isim ile yakından ilgilenmeye başlarken güncel piyasa ve bonservis bedelinde anlaşılması halinde Galatasaray yerli ismi kadrosuna katarak tecrübe kazanmak istiyorlar.

KEREM DEMİRBAY’DA SONA DOĞRU GELİNİYOR

Transferde sağlam adımlar atan Galatasaray, Kerem Demirbay’da da büyük mesafe katetti. Galatasaray, Kerem Demirbay ile büyük ölçüde anlaşırken, Bayer Leverkusen ile görüşmeler sürüyor.

Sarı kırmızılı takım 30 yasındaki tecrübeli merkez orta saha oyuncusu olan Kerem Demirbay ile prensipte anlaşırken tecrübeli oyuncunun kulübü ile de aradaki bonservis bedelinin yavaş yavaş aşağıya doğru gelmesi ile beraber sarı kırmızılı takım bu transferi de kısa sürede açıklaması bekleniyor.

Galatasaray Alman ekibine 2 milyon Euro önerirken Leverkusen’in cevabı 3.5 milyon Euro olsa da iki takım da orta noktada buluşmaya çok yakın.

KEREM DEMİRBAY PERFORMANSI NASIL?

Orta sahada 8 numara da Sergio Oliveira gibi oynayan tecrübeli isim Geçtiğimiz sezon Bundesliga’da 25 maça çıkan 30 yaşındaki orta saha, 4 gol 3 asistlik istatistik yakaladı.

Sergio ile Kerem ‘i karşılaştırınca lig kalitesi de tabi ki Bundesliga daha zorlu bir lig olduğu için aradaki farklar ortaya çıksa da Kerem burada daha fazla etki gösterecektir.

Kerem Sergio’ dan sadece Başarılı defansif aksiyonlar da güçlü olurken diğer 8 numara özelliklerinden şut pası, kilit pas, asist’ de Sergio’ dan geri de kalmış olsa da süper lig de hücum yönü bundesliga ‘ nın üzerinde de çıkacaktır.