İtalyanlar Efe Akman’ın Peşine Düştüler

Ayhan Akman, futbolseverlerin yakından tanıdığı bir isim! Kendisi yıllar boyunca Galatasaray’da forma giydi. Sarı kırmızılı forma altında zor dönemler de yaşadı. Şampiyonluklar kazandı. 2011 – 2012 sezonunun sonunda futbolu bıraktı.
Futbolu bıraktıktan sonra bir süre yorumculuk yapan Akman’ın tıpkı kendisi gibi futbolcu olan iki oğlu var! Hamza Akman ve Efe Akman, çok uzun süreden bu yana Galatasaray altyapısında forma giyiyorlar. Her ikisinin de hedefi Galatasaray A takımında forma şansı bulabilmek! Hem Hamza hem de Efe, güncel tarih itibariyle, Galatasaray’ın Avusturya kampında yer alıyorlar.

Roma Genç Futbolcuyu Kadrosuna Katmak İstiyor

Türk futbolcular, son yıllarda eskiye kıyasla daha sık Avrupa’ya transfer oluyorlar. Son olarak, Arda Güler, 20 milyon Euro karşılığında Real Madrid’e transfer oldu. Onun öncesinde Çağlar Söyüncü, Cengiz Ünder, Zeki Çelik, Enes Ünal, Merih Demiral, Rıdvan Yılmaz ve Emirhan İlkhan gibi isimlerin de henüz çok genç yaşlarda Avrupa’ya transfer olduklarından bahsedebiliriz. Avrupa’da forma giyen Türk futbolcularının sayısının artması, milli takımımız adına da olumlu bir gelişme!

Önümüzdeki yıllarda Avrupa’ya transfer olması muhtemel isimlerden birisi de Efe Akman! 2006 doğumlu oyuncu, Galatasaray U19 takımının yanı sıra Türkiye U17 milli takımında da top koşturuyor. Bu oyuncu ile ilgilenen kulüplerden birisi de Roma! İtalyanlar, önümüzdeki günlerde Efe Akman için Galatasaray’ın kapısını çalmaya hazırlanıyorlar. Roma’nın Galatasaray’a 5 milyon Euro teklif edeceği de söylentiler arasında!

Roma, çok uzun süreden bu yana Efe Akman ile ilgileniyor. Hatta, bu ilgi, Nicolo Zaniolo’nun Roma’dan Galatasaray’a transfer olduğu döneme dayanıyor. İtalyanların Nicolo Zaniolo’nun satış sözleşmesine Efe Akman’ın öncelikli satın alma hakkının kendilerinde olduğuna dair bir madde eklettikleri söylentiler arasında!

Efe Akman Kimdir?

20 Mart 2006 tarihinde dünyaya gelmiştir. Başta ön libero olmak üzere orta sahanın her bölgesinde forma giyebilen bir isimdir. Türkiye U17 milli takımının formasını bugüne kadar 17 defa giymiştir. Efe Akman, Galatasaray U19 takımının formasını bugüne kadar 10 defa giydi. Söz konusu maçların sekizine ilk 11’de başlarken iki maçta oyuna sonradan giren isim oldu. Sahada 815 dakika kaldı.

Genç oyuncu, daha önce de ifade ettiğimiz gibi ağabeyi Hamza Akman ile beraber Galatasaray’ın Avusturya kampında yer alıyor. Kendisi, son olarak Kisvarda ile oynanan maçta oyuna 62’inci dakikada girdi. 28 dakika süre aldı. Fena olmayan bir performans ortaya koydu.

Okan Buruk Sezon İçerisinde Genç Oyunculara Şans Vermeyi Düşünüyor

Galatasaray, yeni sezonda üç kulvarda birden mücadele edecek. Bu durum, genç futbolculara sıra gelmesini sağlayabilir. Okan Buruk, önümüzdeki günlerde başta Hamza Akman ve Efe Akman olmak üzere tüm altyapı oyuncuları hakkındaki kararını verecek. Efe Akman’ın A takımda kalma ihtimali daha fazla!