Çaykur Rizespor Süper Lig’de Kalıcı Olmak İstiyor

Çaykur Rizespor, geçtiğimiz sezon TFF 1.Lig’de ikinci olma başarısını gösterdi. Bu sayede, 2023 – 2024 sezonunda Süper Lig’de yer alma hakkını elde etti. Uzun süre Süper Lig’de mücadele ettikten sonra kendisini TFF 1.Lig’de bulan Karadeniz temsilcisinin ayrılığı çok uzun sürmedi.

Çaykur Rizespor’un hedefi asansör takım olmamak! Yönetim, kadroyu güçlendirmek adına elinden gelen her şeyi yapıyor.

Yeni Teknik Direktör İlhan Palut Oldu

Çaykur Rizespor’u geçtiğimiz sezon yılların tecrübesi Bülent Korkmaz çalıştırdı. Korkmaz, takımı Süper Lig’e çıkarmayı başardı. Kendi takımına kıyasla çok daha kaliteli bir kadrosu olan Samsunspor ve Eyüpspor ile mücadele etti. Yalnızca Samsunspor’a geçildi. Eyüpspor’dan çok daha iyi bir performans ortaya koydu.

Çaykur Rizespor yönetimi, Süper Lig’e yükselme zaferi ile sonuçlanan 2022 – 2023 sezonunun ardından Bülent Korkmaz ile yolları ayırdı. Söz konusu karar, şaşkınlıkla karşılandı. Çaykur Rizespor, çok geçmeden yeni teknik direktörünü açıkladı. Takımı, 2023  – 2024 sezonunda İlhan Palut çalıştıracak.

İlhan Palut Tecrübesiyle Çaykur Rizespor’a Çok Şey Katabilir

12 Kasım 1976 tarihinde dünyaya gelen İlhan Palut, 2009 yılında futbolu bıraktıktan sonra önce yardımcı antrenör ardından da teknik direktör olarak görev yapmaya başladı. Kırıkhanspor, Hatayspor ve Ümraniyespor’da yardımcı antrenör sıfatıyla görev aldı. Ardından, yine Hatayspor’da sportif direktör olarak çalıştı.

İlhan Palut, 1 Şubat 2017 tarihinde Hatayspor’un yeni teknik direktörü oldu. Söz konusu görevi 30 Haziran 2019 tarihine kadar sürdürdü. Ardından, 5 Kasım 2019 ila 11 Ocak 2021 tarihleri arasında Göztepe’yi çalıştırdı. İlhan Palut’un yıldızını Konyaspor parlattı. 1976 doğumlu teknik adam, 10 Şubat 2021 tarihinde Konyaspor’un başına geçti. Bu görevi 2023 yılının Ocak ayına kadar sürdürdü. Yakından takip edenlerin bildiği üzere Konyaspor, 2021 – 2022 sezonunu üçüncü sırada tamamladı. Yeşil beyazlı kulüp, tarihinin en iyi sıralamasını elde etti. Bu başarının elde edilmesindeki en büyük pay sahiplerinden birisi de tahmin edebileceğiniz üzere İlhan Palut idi.

İlhan Palut, Çaykur Rizespor camiasına Bülent Korkmaz’ın eksikliğini aratmayacak bir isim! Disiplini ve futbol bilgisi ile dikkat çeken Palut’un Çaykur Rizespor’u kümede tutacağını söyleyebiliriz.

Birçok İsim Kulüpten Ayrıldı

Çaykur Rizespor, yeni sezon öncesinde birçok futbolcusu ile yolları ayırma kararı aldı. Eylül ayından bu yana forma giymeyen ve kadro dışı bırakıldığı söylenen Gökhan Gönül futbolu bıraktı. Sözleşmesi sona eren Alper Potuk ile yeni sözleşme imzalanmayacak. Amilton, Yannick Bolasie ve Ronaldo Mendes de önümüzdeki sezon Çaykur Rizespor’da olmayacaklar. Bu isimlerden bilhassa Yannick Bolasie’nin eksikliği hissedilecektir.

Karadeniz temsilcisi, şu ana kadar kadrosunu yeni bir isim ile takviye edemedi. Geçtiğimiz sezon farklı kulüplerde kiralık olarak forma giyen çok sayıda oyuncu Çaykur Rizespor’a geri dönüyor. Bu isimlerden bazıları, yeni sezonda Çaykur Rizespor’da kendisine yer bulabilir.