Guilherme’nin Yine Yeni Malatyaspor’da

Son günlerde Malatyaspor’dan transferi ile gündemde olan Brezilyalı futbolcu Guilherme Yeni Malatyaspor’da kaldı. Guilherme’nin Beşiktaş’a transferi ile ilgili görüşmeler sürmekteydi ve Yeni Malatyaspor yönetimi transfer için onay verdiklerini de söylemişti. Guilherme’nin menajeri olan Marcelo Robalinho Transfer görüşmelerinde Beşiktaş ile transfer bütçe kısıtlamaları nedeniyle görüşmelerin çıkmaza girdiğini ve bu durumda transfer görüşmelerinin sonuçlanmadığını, ligin ikinci yarısında da Guilherme’nin Yeni Malatyaspor’da olacağını belirtti.

Yeni Malatyaspor’a 40 Milyon Euro Transfer Bedeli

İtalyan takımı Benevento’dan Yeni Malatyaspor’a transfer olan Guilherme’nin lig arasında Beşiktaş’a transferi gündeme gelmişti. Beşiktaş ile görüşen Brezilyalı futbolcunun Beşiktaş’a transferi ile ilgili neredeyse sona gelinmişti ve Beşiktaş’ın Guilherma transferi için Yeni Malatyaspor’a 40 milyon Euro ödeneceği açıklanmıştı.

Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek Guilherme’nin Beşiktaş’a transferi konusunda yaptığı açıklamada Brezilyalı futbolcunun transferi için kendilerinden onay istediğini yönetim olarak da onay verdiklerini ama bu transfer için Yeni Malatyaspor’un da maddi bir kazancının olması gerektiği,bu transfer için Yeni Malatyaspor’a transfer bedeli ödenmesi gerektiğini belirtmişti. Guilherme’nin transferinde Beşiktaş’ın Yeni Malatyaspor’a ödeyeceği ve Guilherme’ye ödeyeceği transfer bedelinin toplamı Türkiye Futbol Federasyonunun belirlediği transfer limitini aştığı için Guilherme Yeni Malatyaspor’da kaldı.