Yeni Malatyaspor Sergen Yalçın ile Yollarını Ayırdı!

Süper ligin son zamanlarda etkili isimlerinden olan Yeni Malatyaspor takımı teknik direktör Sergen Yalçın ile yollarını ayırdı. Ziraat Türkiye Kupası mücadeleleri sürerken dün oynanan Sivasspor 4 Yenimalatyaspor 0 maçının ardından kupa maçında rakibine karşı farklı mağlubiyet sonrasında Sergen Yalçın’ın görevine son verildi. Sergen Yalçın’ın bu olaylar sonrasında yaptığı açıklama ise şu şekildeydi; Yeni Malatyaspor başkanının takımın gidişatından hoşlanmadığını ve memnun olmadığını bu yüzden benim ve ekibimin görevine son verildiği belirtildi. Bu konuda elbette şaşkınlığımızı gizleyemeyiz. Fakat karara son derece saygı gösteriyoruz. Her iki takım için de hayırlısı olsun. Şeklinde konuşan Sergen Yalçın, Yeni Malatyaspor takımı ile toplamda 21 maça çıktı. Bu süreçte 9 galibiyet, 5 beraberlik ve 7 mağlubiyet aldı. Oynadığı maç boyunca 38 gol atarak kalesinde 30 gol gördü. Süper lig klasmanında oldukça başarılı bir tablo olarak görünen bu fikstür Yalçın’ın ve ekip arkadaşlarının işine son verilmesine sebep oldu.

Yeni Malatyaspor takımından yapılan resmi açıklama ise şu şekilde;

”Yönetim Kurulumuzca yapmış olduğumuz toplantı sonucunda almış olduğumuz karar gereği Teknik Sorumlumuz Sergen Yalçın ve ekibiyle yollarımızı ayırma kararı almış bulunmaktayız. Kendisi ve ekibine teşekkür ediyor bundan sonraki kariyerinde başarılar diyoruz.”

Başkan Adil Gevrek’in yaptığı açıklama ile aslında beklenen bu sonuca ışık tutmuş oldu. Zira başkan Adil Gevrek’in birkaç gün önce yapmış olduğu basın toplantısında mevcut olan teknik heyet ile ileriye dönük bir çalışma planlarının olmadığını belirtmişti. Yapılan bu açıklama basında Sergen Yalçın’ın Yeni Malatyaspor’u bırakıyor mu? Sorusunu ortaya çıkarmıştı. Sergen Yalçın Yeni Malatyaspor ile çıktığı mücadelelerin tümünden genel olarak iyi bir başarı kazandığını ve kariyeri için güzel adımlar attığını söylemek mümkün. Yukarıda yer alan istatistikler doğrultusunda 21 maç oynadığını ve toplamda 9 galibiyet aldığını görüyoruz. Bu Yeni Malatyaspor takımı için Süper Lig’de büyük takımların arasında alınan özel bir sonuç olduğunu söylemek mümkündür. Sergen Yalçın ile yollar ayrılmış olsa bile kariyer konusunda büyük adımlar ve başarılar atılmış demektir. Bakalım önümüzdeki süreçte Yeni Malatyaspor takımı hangi adımları atacak.