Yeni Malatyaspor’da Yeni Teknik Direktör Arayışı

Yeni Malatyaspor’da Ziraat Türkiye Kupası maçı sonrası yaşanan teknik direktör Sergen Yalçın krizi sonucu Sergen Yalçın teknik direktörlük grevinden ayrıldı. Ziraat Türkiye Kupası maçında Sivasspor’a 4-0 mağlup olan Yeni Malatyaspor’da Yeni Malatyaspor yönetimi tarafından Sergen Yalçın’ın kulüp ile ilişiği kesildi. Sergen Yalçın alınan bu karara şaşkın olduğunu ama karar saygı duymaktan başka yapılacak bir şey olmadığını da söyledi. Teknik direktör Sergen Yalçın 28 Haziran 2019 tarihinde Yeni Malatyaspor ile sözleşme imzalamış ve 7 ay teknik direktörlük görevini devam ettirmiştir. 7 aylık görev süresince Sergen Yalçın’lı Yeni Malatyaspor 21 maçta 9 galibiyet almıştır.

Yeni Malatyaspor’da Yeni Tektik Direktör Ünal Karaman mı Olacak

Süper Lig’in ikinci yarı maçlarının başlamasına çok az bir zaman kala Yeni Malatyaspor’un teknik direktörünün görevine son verilmesi ile Yeni Malatyaspor yönetimi yeni teknik direktör arayışına girdi. Yeni Malatyaspor’un yeni teknik direktör tercihinde ilk olarak Ünal Karaman ile görüşmeyi düşündüğü öğrenildi. Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek’in Ünal Karaman’a teknik direkörlük görevi için sıcak baktığı bir isim olduğu ve Adil Gevrek’in Ünal Karaman ile görüşme talebinde bulunduğu alınan bilgiler arasındadır.

Ünal Karaman Trabzonspor’da yetişmiş bir futbolcu olup son görev yeri de Trabzonspor’du. Ünal Karaman ligin ilk yarısının bitmesi ile Trabzonspor’dan ayrılmıştı. Yeni Malatyaspor’un yeni teknik direktörünün kim olacağı önümüzdeki günlerde belli olması bekleniyor.