Ludogorets 1 – 0 Anderlecht

UEFA Avrupa Konferans Ligi Play – Off son 16 tur maçında Bulgaristan ekibi Ludogorets kendi sahasında Huvepharma Arena’ da Belçika ‘nın güçlü ekiplerinden olan Anderlecht ile karşı karşıya geldiler.

Karşılaşma sonun da ev sahibi Bulgaristan ekibi Ludogorets güçlü rakibi karşısında 9’ dakikada gelen tek gol ile karşılaşmadan 1 – 0’ lık skor ile galip olan taraf oldu. Ev sahibi ekibe galibiyeti getiren tek golü 9’ dakikada I. Thiago’ dan geldi.

UEFA Avrupa Konferans Ligi Play – Off son 16 ikinci maçı iki takım arasında 23 Şubat Perşembe günü Belçika’ da Lotto Park ‘ da karşı karşıya gelecekler.

Ludogorets Süpriz Yaptı

UEFA Avrupa Konferans Ligi Play – Off son 16 tur ilk maçında kendi sahasında güçlü rakibi karşısında beklenmedik bir skor ile sahadan 1 – 0’ lıks üstünlük ile ayrılan Ludogorets sürpriz yaptı.

Ev sahibi ekip Ludogorets karşılaşmaya iyi başlayan taraf olurken güçlü rakibine ilk yarıda tek pozisyon verdi.

Karşılaşmanın başlama düdüğü ile ön alanda rakibine etkili bir pres uygulayarak başlayan ev sahibi Ludogorets bu etkili oyunun meyvesini de erken aldılar.

İlk yarıda karşılaşmanın henüz 9’ dakikasında I. Thiago ‘ nun golü ile 1 – 0 öne geçerek rakibini şaşırttılar.

Ev sahibi ekip Lodogorets özellikle rakibi karşısında kanatlardaki etkili hücumcularını kullanarak gol pozisyonları aradılar.

Savunma arkası koşular da özellikle sol çizgide ki 25 yaşındaki Ganalı kanat oyuncusu Bernard Tekpetey Anderlecht savunmasına zor anlar yaşattı. Sürati ve çevikliği ile savunma arkası koşular ile beraber bire bir de çabuk adam eksilten Bernard Tekpetey ev sahibi takımın en etkili oyuncusu oldu.

Lodogorets UEFA Avrupa Konferans Ligi’ ne Avrupa Ligini 3. Sırada tamamladığı için düşmüştü. Avrupa Liginde Roma, Real Betis gibi güçlü rakipleri karşısında 7 puan toplaya bilerek gruplardan çıkamayarak yoluna Konferans Ligin’ de devam etmek zorunda kaldı.

Lodogorets kendi Liginde ise 49 puan ile ilk sırada bulunana CSKA Sofya ‘nın ardından 2. Sırada yer alıyorlar.

Anderlecht Turu Zora Soktu

Belçika Liginin en tecrübeli güçlü ekiplerinden olan Anderlecht bu sezon Lig’ de kötü olduğu kadar Avrupa sahnesinde de iyi bir performans ortaya koyamadılar.

Konferans Ligine grup aşamasında başlayan Anderlecht West Ham’ dan sonra 8 puan ile 2. Sırada tamamlayarak son 16 tur arasında ki takımlardan birisi oldu.

Lodogorets deplasmanın da ilk yarıda tek gol pozisyonuna giren konuk ekip Anderlecht karşılaşmanın geri kalan kısmında gol pozisyonu üretmekte oldukça zorlandılar.

İki ayaklı olan bu mücadele de ilk karşılaşmada ki kötü performanslarını sürdürmeleri halinde turnuvaya burada veda ede bilirler.

Taraftarı ile beraber kendi sahasında daha etkili hücumu düşünen bir oyun ile sahada olmaları gerekse de ilk maçta ki gibi rakip Lodogorets savunma arkasını iyi kullanan oyuncularına de önlem almaları gerekecek.