MALATAYSPOR DEPLASMANDAN 1 PUAN İLE DÖNDÜ

Süper Lig’in 14. haftasında Yeni Malatyaspor ekibi Alanyaspor’un konuğu oldu. Hamza Hamzaoğlu yönetiminde maça hazırlanan Yeni Malatyaspor ekibi maça çok sıkı çalışarak hazırlanmıştı. Son günlerde yakaladığı çıkışı devam ettirmek isteyen Malatyaspor maçtan beraberlik ile ayrıldı.

1-1 biten Alanyaspor – Malatyaspor maçı her iki takımada 1 puan getirdi. Lider konumunda olan Alanyaspor ekibi puanını 26’dan 27’ye çıkarırken misafir takım Yeni Malatyaspor‘da 19’dan 20’ye çıkardı.

MALATYASPOR MAĞLUBİYET ALMIYOR

Yeni Malatyaspor ekibi son günlerde oynadığı maçlarda aldığı üst üste galibiyetler ile Süper Lig çıkışını oldukça başarılı bir şekilde yönetiyor. Bu çıkışı devam ettirebilmek ve aslında sabitleyebilmek en iyisi. Bugün, 23 Aralık Çarşamba 16.00’da oynanadan maçta her iki takımda yalnızca birer gol atabildi.

Malatyaspor ekibi beraberliği bozabilecek gol pozisyonunu çok arasa da bir türlü o an gelemedi ve galibiyet yerine beraberliğe tamam oldular.

Maçın ilk yarısında başlangıçta oyun sakin bir şekilde başladı. Her iki takımda kalesini koruyama yönelik bir oyun sergiledi. İlk gol ev sahibi takım, Alanyaspor‘dan geldi. Maçın 32. dakikasında Khouma Babacar’ın topa vuruşu ile Malatyaspor’un kalesi havalandı ve maç 1-0 ev sahibi takımın üstünlüğü ile devam etti.

Malatyaspor ekibi beraberliği arayan golü ne yazık ki ilk yarıda bulamadı. İkinci yarıya Alanyaspor ekibi daha sütün bir vaziyette çıkmıştı. Malatyaspor’un maçı alabilmesi ya da 1 puana tabii olup beraberliği yakalaması için son 45 dakikaydı.

Misafir takım Malatyaspor ikinci yarının ortalarında, 60. dakikada Adem Büyük sayesinde beraberlik golüne sahip oldu. Adem Büyük’ün attığı gol Alanyaspor‘un kalesini havalandırdı ve maç artık eşitlenmişti. 1-1 sonucunu hangi takım bozacak diye heyecanla beklerken maçta başka hiç gol olmadı.

SÜPER LİG DURUMU

60. dakikadan sonra gol olmayınca maç 1-1 berabere sonuçlandı. Her iki takımda Süper Lig sıralamasına, hanesine 1’er puan ekleyebildi. 1-1 biten Alanyaspor – Malatyaspor maçı her iki takımada 1 puan getirdi. Lider konumunda olan Alanyaspor ekibi puanını 26’dan 27’ye çıkarırken misafir takım Yeni Malatyaspor’da 19’dan 20’ye çıkardı.

Önümüzdeki hafta Malatyaspor kendi evinde, sahasında Erzurumspor’u konuk edecek. Bu maç için şimdiden hazırlıklara başlayan Yeni Malatyaspor ekibi galibiyet aramaya devam edecek.